Jarosław Kaczyński: Jest pytanie, kogo PO chce odwołać – pana marszałka czy mnie?

Platforma Obywatelska złożyła wniosek o odwołanie Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. – Jest pytanie, kogo PO chce odwołać – pana marszałka czy mnie – powiedział Jarosław Kaczyński, który zabrał głos w sejmowej debacie nad wnioskiem.
 

Wniosek został złożony podczas wystąpienia polityka PO, Tomasza Lenza. Jednocześnie partia ta zaproponowała kandydaturę Rafał Grupińskiego. W odpowiedzi na przemówienie Lenza głos zabrał prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

– Jest pytanie, kogo PO chce odwołać – marszałka Kuchcińskiego czy mnie. Z przemówienia wynikało, że raczej mnie. Opozycja ma prawo złożyć taki wniosek, my tego rodzaju praw honorujemy. Naszym obowiązkiem jest odpowiedź, bo Sejm to debata, rozmowa – mówił na początku swojego wystąpienia Kaczyński.

Szef PiS przypomniał, w jaki sposób Platforma niszczyła sejmową opozycję w trakcie ośmiu lat swoich rządów w Polsce. – W ciągu 8 lat PO nie ukrywała, że jej celem jest anihilacja jedynej realnej opozycji i przedsięwzięcia miały szeroki charakter – odnosiły się do różnych spraw. Godzono w demokrację i wolność słowa – dodał.

Kaczyński wspomniał też, że posłowie opozycji byli wielokrotnie obrażani przez Stefana Niesiołowskiego, a zachowanie posłów Platformy łamało zasady wszelkiej kultury. Zaznaczył, że PO nie ma moralnego prawa do składania wniosku o odwołanie Kuchcińskiego ze stanowiska marszałka sejmu. – Za czasów waszych rządów było pięciu marszałków. Tylko jeden zachowywał się przyzwoicie: Grzegorz Schetyna. Cała reszta to było nieszczęście polskiej demokracji – zaznaczył prezes PiS.

Działania obecnej opozycji Kaczyński nazwał obstrukcją parlamentarną. – To także ewokowanie pewnego obrazu – dyktatury i dyktatora. Jest dla mnie zaszczytem i przyjemnością, że mogę bronić człowieka uczciwego jak marszałek Kuchciński, który szedł cały czas prosta drogą przeciw temu, co wy reprezentujecie – przeciwko złu, demoralizacji i aferom – powiedział szef partii rządzącej.

źródło: Telewizja Republika

fot: youtube

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj