Apel uczestników Ruchu JOW do posłów Komitetu Wyborczego Wyborców Kukiz’15

jowy.jpg

My, niżej podpisani uczestnicy Ruchu JOW, gorąco apelujemy do posłów KWW Kukiz’15 o wykorzystanie swej niemal codziennej obecności w mediach do nagłaśniania postulatu 460 Jednomandatowych Okręgów Wyborczych w wyborach do Sejmu i podkreślania wagi reformy ordynacji wyborczej w KAŻDEJ swej wypowiedzi publicznej.

Jesteśmy zaniepokojeni praktyczną nieobecnością w mediach ogólnopolskich postulatu 460 JOW, mimo że mandaty sejmowe otrzymało aż 42 kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców Kukiz’15. Hasło to było przecież głównym motywem ich kampanii wyborczej. W całej Polsce widniało ono na billboardach i w ulotkach wydawanych z wielkim wysiłkiem organizacyjnym i finansowym obywateli, którzy aktywnie wspierali najpierw Pawła Kukiza w jego kampanii prezydenckiej, a potem kandydatów KWW Kukiz’15 w kampanii parlamentarnej.  Dzięki temu wsparciu otrzymali oni głosy i weszli do Sejmu. Jesteśmy rozczarowani niedawną wypowiedzią Pawła Kukiza dla tygodnika „Wprost”, w której powiedział on o JOW: „W tej chwili się zmitygowałem, bo widzę, że to jest walka Dawida z Goliatem”.

Ordynacja 460 JOW przy pełnej swobodzie kandydowania umożliwiłaby obywatelom kontrolę nad klasą polityczną. Usunęłaby ona patologie tworzone przez aktualny sposób wyboru posłów w Polsce, który jest sprzeczny z praktyką czołowych demokracji świata i który uniemożliwia wyłonienie sprawnych i kompetentnych elit parlamentarnych. System ten niszczy Rzeczpospolitą i cofa Ją w rozwoju cywilizacyjnym. Sprzyja on powstawaniu wąskich grup interesów, które dla własnych partykularnych korzyści przywłaszczają sobie państwo, dobro wszystkich Polaków. Obecny system wyboru posłów jest najważniejszą wadą ustrojową III Rzeczypospolitej, bez której usunięcia nie udadzą się żadne inne reformy.

źródło: http://jow.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ