Wrocław: Statkiem w bezpłatny rejs

odra-statek.JPG

Gdzie spędzić ostatnie dni lata we Wrocławiu? Na statku i to najlepiej w towarzystwie przyjaciół, przy kawie i słodkim poczęstunku. Trwają zapisy na darmowe rejsy z przewodnikiem po Oławie i Odrze w ramach River Day, które odbędą się 10 września 2016 r..

Program przewiduje dwa półtoragodzinne kursy w towarzystwie przewodnika, który opowie o przyrodzie i zrewitalizowanych nabrzeżach.

– River Day to idealny pomysł na sobotę w towarzystwie rodziny lub przyjaciół i szansa aby spojrzeć na miasto stu mostów z nowej perspektywy – mówi Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu inwestycji Angel River, organizatora wydarzenia. – Oława i Odra płyną przez centrum Wrocławia, a będąc tutaj ma się wrażenie, że jest się na Mazurach. To ewenement. Warto się o tym przekonać osobiście.

Statek z kilkudziesięcioma pasażerami wyruszy z mariny znajdującej się przy ulicy Walońskiej 11 o godzinie 12.00 i 14.00. Popłynie malowniczą Oławą pod mostem Oławskim, a następnie wzdłuż wybrzeża Juliusza Słowackiego, by wypłynąć na szerokie wody Odry. Na trasie znajdzie się między innymi Most Grunwaldzki oraz Bulwar Dunikowskiego, gdzie uczestnicy zobaczą od nieznanej strony zmodernizowane nabrzeża Odry. W drodze powrotnej popłyną wzdłuż pełnego zieleni wybrzeża Stanisława Wyspiańskiego.

Podczas wycieczki poruszone zostaną takie zagadnienia jak historia Przedmieścia Oławskiego, zapomniane koryto Oławy, Oławskie Groble, tajemniczy skarb Marcina Lutra, fakty i mity o Moście Grunwaldzkim, wrocławskie powodzie tysiąclecia oraz inne wodne legendy.

W wydarzeniu wezmą udział także przedstawiciele spółki Wrocławska Rewitalizacja, którzy opowiedzą więcej o planach modernizacji Przedmieścia Oławskiego oraz wysłuchają pomysłów wrocławian dotyczących tego przedsięwzięcia.

– Chcemy podzielić się niesamowitymi widokami, które można podziwiać w najbliższej okolicy naszego powstającego apartamentowca – mówi Natalia Sawicka. – Już teraz robią wrażenie, a dzięki planowanej na lata 2016-2018 rewitalizacji będą tylko piękniejsze. Wrocławianie otrzymają nową przestrzeń do odpoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu.

Podczas realizacji inwestycji deweloper zmodernizuje skrzyżowanie ulic Traugutta i Mierniczej. Ulica Miernicza uzyska swoje przedłużenie w postaci drogi prowadzącej do Angel River, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli dotrzeć tędy do rzeki, usiąść nad wodą, zjeść lunch czy po prostu spotkać się ze znajomymi.

Wydarzenie organizowane jest w ramach Dnia Otwartego Angel River, który odbędzie się od 10.00 do 16.00 w biurze sprzedaży przy ulicy Walońskiej 11. Liczba miejsc na oba rejsy jest ograniczona. Obowiązują zapisy: river@angelpoland.com.pl, tel. 698 408 633.

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj