8 września bezpłatnie MPK: #czytamwroclaw

czytamwroclaw-czwartek-png.jpg

Co czytają mieszkańcy Europejskiej Stolicy Kultury? Gdzie można ich spotkać z książką? Czy mają swoich ulubionych autorów, czy może kierują się recenzjami? Chętnie korzystają z bibliotek? A może wolą posiadać ulubione książki na własność? Już po raz drugi 8 września podczas Międzynarodowego Dnia Walki z Analfabetyzmem, zapraszamy wrocławian do podzielenia się swoją pasją do czytania książek i przyłączenia się do akcji #czytamwroclaw.

8 września na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Analfabetyzmem. Został on ustanowiony przez UNESCO w 1965 roku, a jego głównym celem jest przypominanie społeczności świata o jednym z fundamentalnych praw człowieka – prawie do edukacji, która jednak w wielu krajach i dla wielu ludzi wciąż jest dobrem luksusowym. Tego dnia na całym świecie odbywają się wydarzenia promujące umiejętność pisania i czytania.

Wrocław również przyłącza się do obchodów i już po raz drugi podczas Międzynarodowego Dnia Walki z Analfabetyzmem, zapraszamy wrocławian do podzielenia się swoją pasją do czytania książek i przyłączenia się do akcji #czytamwroclaw.

W ramach akcji:

  • Książka zamiast biletu we wrocławskim MPK
  • Darmowe e-booki do pobrania z naszej Półki z Książkami
  • Fotografowanie zaczytanych w Infopunkcie Barbara
  • Zakładki akcyjne w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej
  • Darmowa kawa za fotkę z książką

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ