Hydropolis jednym z siedmiu cudów Polski

hydropolis26[1].jpg

Blisko 3,5 tysiąca głosów oddano na Hydropolis w plebiscycie „7 nowych cudów Polski”, który zorganizowała redakcja National Geographic Traveler.

Dolnośląskie centrum wiedzy o wodzie jest jednym z zaledwie dwóch obiektów, które uzyskały w głosowaniu dwucyfrowy wynik procentowy.

– Wielkie gratulacje dla Hydropolis. Cieszę się, że jedno z moich ulubionych miejsc we Wrocławiu znalazło się w finałowej siódemce i zostało okrzyknięte nowym cudem Polski – mówi Michał Cessanis, znany podróżnik i sekretarz redakcji National Geographic Traveler. – Mam nadzieję, że dzięki tej nowoczesnej wystawie częściej będziemy doceniać, jak ważna w naszym życiu jest woda.

Hydropolis jest jedynym tego rodzaju obiektem w Polsce. Umiejscowiona w zabytkowym zbiorniku wody multimedialna i interaktywna ekspozycja przybliża wiele zagadnień związanych z „substancją życia”. Zwiedzający przechodzą przez 8 stref tematycznych, w których mogą m.in. zobaczyć projekcję o powstaniu wody na ziemi, zasiąść za sterami batyskafu, stanąć oko w oko z głębinowymi stworzeniami albo wywołać własną burzę.

Dla wrocławskiej atrakcji to kolejna nagroda w kolekcji. Centrum było już m.in. wyróżnione w konkursie Zabytek Zadbany organizowanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest też nominowane do nagrody specjalnej w konkursie Piękny Wrocław. Ponadto multimedialna wystawa poświęcona wodzie regularnie pojawia się w zestawieniach na najlepsze atrakcje albo muzea Polski.

– Nagrody lub notowania typu „top 10” to często efekt eksperckiego, ale subiektywnego wyboru. W tym przypadku decydowali internauci. W sumie oddano ponad 30 tysięcy głosów, z czego ponad 11% na nasze centrum. Dlatego to wyróżnienie traktujemy szczególnie – mówi Rafał Zagrobelny z Hydropolis.

O tytuł Cudu Polski rywalizowało w sumie 32 kandydatów, po dwa obiekty lub miejsca z każdego województwa. Wytypowali je redaktorzy polskiej edycji miesięcznika National Geographic. W internetowym głosowaniu pierwsze miejsce zajęło łódzkie Planetarium EC1 (18,09% głosów). Na trzecim miejscu uplasował się Szlak Kościołów Drewnianych Regionu Kozła z województwa lubuskiego (9,38%). Oficjalnie wyniki zostaną zaprezentowane w październikowym wydaniu National Geographic Traveler.

Wrocławskie Hydropolis jest, obok Zamku Kliczków, jedyną atrakcją z województwa dolnośląskiego.

Hydropolis

Hydropolis, centrum wiedzy na temat wody zostało otwarte w grudniu 2015. To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Hydropolis jest ultranowoczesnym centrum wiedzy pełnym nowinek technicznych i ciekawych ekspozycji. Każdy kto lubi łączyć przyjemne z pożytecznym znajdzie tam coś dla siebie.

Nowa atrakcja Wrocławia mieści się w zabytkowym budynku przy ul. Na Grobli. To dawny zbiornik wody czystej wybudowany w 1893 roku. W roku 2015 stał się zbiornikiem wiedzy o wodzie w czystej postaci. Takiego miejsca brakowało nie tylko we Wrocławiu, ale również w kraju. Woda jest niezbędna dla naszej planety i bez porównania ważniejsza niż całe złoto, diamenty i pieniądze tego świata, dlatego we Wrocławiu chcą budować wiedzę na jej temat.

Hydropolis jest adresowane do wszystkich grup wiekowych, ale twórcom wystawy szczególnie zależało na zainteresowaniu dzieci i młodzieży. Dlatego w centrum wykorzystano nowoczesne formy multimedialne. Powierzchnia wystawy liczy ponad 4 tysiące metrów kwadratowych.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ