Milicz: Urzędnicy chcieli ukryć pół miliona złotych długu?

kasa 24.jpg

Regionalna Izba Obrachunkowa interweniuje w powiecie milickim. W kwietniu, rada podjęła uchwałę w sprawie zmian w budżecie na 2016 rok, w której nie zaplanowano wydatków na zobowiązanie w wysokości ponad pół miliona złotych, jakie powiat ma wobec firmy Magellan S.A. Ten fakt zatajono również w toku postępowania nadzorczego. Starosta i skarbnik powinni wiedzieć o obowiązku poinformowania RIO.

Powiat milicki ma pół miliona złotych zobowiązania wobec firmy Magellan S.A. – ustaliła RIO. To bank znany z udzielania kredytów i pożyczek samorządom. W kwietniu, rada powiatu podjęła uchwałę w sprawie zmian w budżecie na 2016 roku. Ale nie wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Według Izby, istotnie naruszono dwie ustawy: o finansach publicznych i o dochodach samorządu terytorialnego. Zobowiązań wobec Magellana nie uwzględniono bowiem w budżecie na 2016 rok. Izba o zobowiązaniach także nie została poinformowana.

Czy to urzędniczy błąd czy świadome działanie? Powinna ustalić to prokuratura. 

RIO podjęła natomiast uchwałę „w sprawie wskazania nieprawidłowości w uchwale Rady Powiatu Milickiego” nakazując usunięcie nieprawidłowości poprzez zaplanowanie wydatków z tytułu zobowiązań wobec Magellan S.A. w wysokości 591 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj