Portret pamięciowy sprawcy oszustwa

policja posz.jpg

Głogowscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie doprowadzenia przez nieustalonego sprawcę podającego się za funkcjonariusza Policji do oszustwa na szkodę jednej z mieszkanek. Przestępca wprowadzając w błąd kobietę poinformował ją, że jej syn spowodował wypadek drogowy i potrzebne są pieniądze na poczet zadośćuczynienia ofiarom. Do tego zdarzenia doszło w sierpniu tego roku na terenie Głogowa. Osoby, które posiadają wiedzę lub rozpoznają mężczyznę proszone są o kontakt z głogowską komendą.

Wydział Dochodzeniowo – Śledczy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie doprowadzenia w dniu 22 sierpnia 2016 roku w Głogowie przez nieustalonego sprawcę podającego się za funkcjonariusza Policji do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy. Mężczyzna wprowadził w błąd mieszkankę Głogowa podając nieprawdziwe informacje dotyczące wypadku drogowego jej syna i konieczności dokonania wpłaty na poczet zadośćuczynienia dla ofiar wypadku.  

Cechy charakterystyczne rysopisu: mężczyzna w wieku około 25 lat, szczupłej budowy ciała, włosy ciemne, krótkie, bez zarostu na twarzy. W chwili popełnienia przestępstwa ubrany był w odzież przypominającą umundurowanie funkcjonariusza Policji.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę z portretu pamięciowego lub posiadają wiedzę na jego temat, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Głogowie osobiście albo telefonicznie pod nr tel. (076) 72-77-262 lub pod numerem alarmowym 997.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że NIGDY nie proszą o jakiekolwiek pieniądze np. w związku z wypadkiem drogowym bliskiej osoby (syna, córki, wnuczka, krewnego). W takich sytuacjach możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z oszustami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj