999 lat po wielkiej bitwie – II Milenijne Dni Niemczy rozpoczną się już 9 września

Niemcza.jpg

Niemczański Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniach II Milenijnych Dni Niemczy 2016. Nasze tegoroczne Milenijne Dni Niemczy wystartują w piątek 9 września 2016 o godz. 17.00 w Niemczańskim Ośrodku Kultury.

Podczas uroczystej akademii nastąpi oficjalne otwarcie wydarzeń oraz spotkanie z bohaterami drugiego już spektaklu historycznego – Przyjęliśmy wiarę i obroniliśmy gród, który został poświęcony dwóm jubileuszom: 1050.rocznicy Chrztu Polski oraz Tysiącleciu Obrony Niemczy 1017- 2017. Historie tych wydarzeń są ze sobą powiązane i będzie można się o nich dowiedzieć już w piątek 9.09.0 godz. 17 w NOK.

W sobotę od rana jarmark milenijny o godz. 17.oo spektakl oraz koncert orkiestry dętej, parada mieszkańców w strojach z epoki oraz koncerty wieczorne do tańca.

Szczególnie zapraszamy na spektakl, który w całości przygotowali mieszkańcy Niemczy. Niemczanie wystąpią w głównych rolach. Zobaczymy chrzest Mieszka I z udziałem jego dostojników, misję św. Wojciecha, chrystianizację kraju za Bolesława Chrobrego i wreszcie chrześcijańską obronę Niemczy w 1017 roku. W spektaklu wystąpi ponad 30 aktorów z towarzyszącymi im muzykami, wojami. Gościem honorowym będzie papież Jan XV w rolę którego wcieli się nasz Biskup Ignacy Dec.W trzeciej części spektaklu koncert na cześć historycznych wydarzeń zagra orkiestra dęta Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury. Staraniem Towarzystwa Miłośników Niemczy i Ziemi Niemczańskiej spektakl został dofinansowany przez samorządy Województwa Dolnośląskiego oraz Powiatu Dzierżoniowskiego jest wydarzeniem Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

W niedzielę szczególnie zapraszamy młodzież i dzieci na występy młodzieżowych gwiazd estrady, wśród których zaprezentują się artyści Studia Fart z Bielawy, aktorzy teatru Maska z Wilkowa Wielkiego, Przedszkolacy oraz zespół Joanki z Niemczy. Szereg występów, koncertów zespołów estradowych, kuchnia średniowieczna lokalnych wytwórców, sołectw, stowarzyszeń.

Zapraszamy gorąco i dziękujemy już dzisiaj wszystkim osobom, instytucjom, samorządom, sponsorom, którzy wspierają przygotowania do II Milenijnych Dni Niemczy 2016.

Źródło: um.niemcza.pl/ zprawa.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj