Miasto ma lokale na pracownie artystyczne. Konkurs otwarty

olawskie-przedmiescie-004_1.jpg

To propozycja dla wszystkich artystów plastyków i muzyków, którzy dotychczas nie mieli własnej pracowni. Od 8 września mogą obejrzeć aż osiem lokali w samym centrum (m.in. na Nadodrzu) o powierzchni od 30 mkw. do 90 mkw., zdecydować, czy właśnie tam pragną tworzyć, a następnie złożyć wniosek w sekretariacie Wydziału Kultury Urzędu Miasta Wrocławia. Termin składania wniosków mija 31 października, a rozstrzygnięcie konkursu w listopadzie.

Mieszkania w centrum posłużą artystom

Konkurs ofert na najem pracowni do prowadzenia działalności w dziedzinie kultury i sztuki Gmina Wrocław organizuje z myślą o artystach, których działalność – plastyczna albo muzyczna – związana jest z miastem, a którzy dotychczas nie mieli tytułu prawnego do żadnej innej pracowni w Polsce. Można obejrzeć osiem lokali. Zostały one przekształcone z lokali mieszkalnych, które z uwagi na stan techniczny lub niskie wyposażenie techniczne nie mogą być przeznaczone na cele mieszkalne bądź z lokali używanych dawniej jako pracownie. Nieruchomości przeznaczone na konkurs są w różnym stanie technicznym,  większość z nich wymaga jednak remontu. Remont przyszły najemca będzie zobowiązany przeprowadzić we własnym zakresie i na własny koszt. Zwrot poniesionych kosztów remontu, pomniejszony o koszty amortyzacji lokalu, będzie przysługiwał po zakończeniu najmu. Stawka czynszu kształtuje się między 5 – 8 zł za m2, dodatkowo opłaty za media. Nieruchomości położone są w centrum Wrocławia (ul. Św. Antoniego, Kościuszki, ul. Rejtana), na Nadodrzu (ul. Bp. Tomasza I-go, ul. Henryka Pobożnego, ul. Ołbińskiej,  Przedmieściu Oławskim (ul. Łukasińskiego) oraz przy ul. Hubskiej.

Lokale są dostępne do oglądania od 8 września do 31 października, najpierw trzeba jednak umówić się z administratorami (Zarząd Zasobu Komunalnego albo Wrocławskie Mieszkania) na konkretny termin.

Lokale wytypowane do konkursu na najem pracowni pochodzą z zasobu Gminy Wrocław, przeznaczone są dla twórców celem prowadzenia własnej działalności twórczej w zakresie sztuk plastycznych i muzycznych. Konkurs adresowany jest do artystów nie posiadających tytułu prawnego do pracowni na terenie Polski.

Składanie wniosku

Ze stanem technicznym lokali można się zapoznać w dniach 8 września do 31 października, po uprzednim umówieniu z administratorami Biur Obsługi Klienta w Zarządzie Zasobu Komunalnego lub w spółce Wrocławskie Mieszkania. Termin składania wniosków o najem pracowni mija 31 października br. Wnioski należy składać w sekretariacie Wydziału Kultury Urzędu Miasta Wrocławia. Oferty konkursowe oceniać będzie komisja konkursowa, kierując się następującymi kryteriami:

  1. aktywność twórcza, w tym udział w projektach artystycznych związanych z Wrocławiem
  2. dotychczasowe osiągnięcia artystyczne
  3. znaczący, udokumentowany dorobek twórczy
  4. brak możliwości uprawiania działalności twórczej w lokalach lub nieruchomościach, do których składający ofertę konkursową ma aktualny tytuł prawny. 

Wyniki konkursu jesienią

Wyniki konkursu uczestnicy poznają ok. 10 listopada. Więcej informacj udziela Maja Kowalska-Komar (tel. 71 777 83 98 lub e-mail: maja.kowalska-komar@um.wroc.pl) z Wydziału Kultury UM.

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj