Premier RP w Krynicy: Rząd stawia na młodych ludzi, ich pomysłowość i kreatywność

-beata-szydlo 2.jpg

W czerwcu przyszłego roku w Warszawie odbędzie się I Kongres Innowatorów – zapowiedziała w Krynicy premier Beata Szydło. Podczas Forum Ekonomicznego polityk spotkała się z przedstawicielami startupów.

Szefowa rządu podkreśliła, że Polska powinna wykorzystywać szanse i potencjał, jakim dysponuje. Rząd stawia na startupy, na młodych ludzi, ich pomysłowość i kreatywność – mówiła prezes rady ministrów.

Rozwój innowacyjności pozwoli nam zdynamizować tempo wzrostu gospodarczego – zwraca uwagę dr Lech Jańczuk, ekonomista.

– Ta innowacyjność jest konieczna dla państw Europy Środkowo-Wschodniej, zwłaszcza dla Polski, po to, by można było zmniejszać dystans w rozwoju gospodarczym między państwami Europy Zachodniej. Warto przypomnieć, że ominęły nas pierwsze dwie rewolucje przemysłowe dlatego, że Polska była pod zaborami. Ominęła nas trzecia rewolucja – cyfryzacji w latach 60 dlatego, że był w Polsce PRL. W tej chwili mamy więc do czynienia z czwartą rewolucją – rewolucją cyfryzacji, i postawienie właśnie na innowacyjność i kreatywność w gospodarce Polskiej, ale również w gospodarkach Europy Środkowo-Wschodniej pozwoli nam zdynamizować tempo wzrostu gospodarczego. To zresztą też jest jeden z filarów w planie ministra Morawieckiego. I tutaj jest dosyć spory potencjał w państwach Europy Środkowo-Wschodniej i w Polsce, więc to jest chyba ta ścieżka którą powinniśmy podążać – podkreśla dr Lech Jańczuk.

Obecni na krynickim spotkaniu przedstawiciele branży dzielili się z premier swoimi problemami, m.in. brakiem wykwalifikowanych pracowników. Beata Szydło powiedziała, że rząd przygotowuje rozwiązania, które pozwolą na odtworzenie szkolnictwa zawodowego w Polsce. Chodzi także o poprawę wyników szkolnictwa wyższego.

foto: you tube

źródło:http://www.radiomaryja.pl/informacje/polska-informacje/premier-warszawie-kongres-innowatorow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj