Wrocław:UNIHOKEJ. to trzeba zobaczyć

polish-open- 2.jpg

Tradycja turnieju Polish Open sięga 2009 roku, kiedy to po raz pierwszy województwo lubuskie (Babimost, Wolsztyn, Siedlec) gościło żeńskie reprezentacje z Finlandii, Szwajcarii, Czech, Norwegii, Danii, Polski, Niemiec i Holandii. Nasza drużyna zajęła wtedy 6. miejsce, a zwycięzcą całego turnieju okazały się zawodniczki Finlandii. Rok później turniej gościł męskie reprezentacje. Do Polski przybyły Szwecja, Finlandia, Czechy, Norwegia oraz Dania. Polska zajęła wtedy 5. miejsce. W następnych latach, w roczniki nieparzyste (2011, 2013, 2015) turniej rozgrywany był dla reprezentacji żeńskich. Wcześniej, w 2005 i 2006 roku rozgrywano Polish Cup, który jednak od 2008 roku stanowi młodzieżowy odpowiednik Polish Open i organizowany jest dla reprezentacji U-19.

Turniej Polish Open organizowany jest głównie jako ostatni generalny sprawdzian dla naszych reprezentacji narodowych seniorów i seniorek przed zbliżającymi się mistrzostwami świata (stąd zawsze Polski Związek Unihokeja stara się o jak najlepszą obsadę turnieju, by był on rozgrywany na jak najwyższym poziomie). Powrót do męskiej obsady turnieju nastąpi dopiero w tym roku, a 6. Polish Open będzie, rzecz jasna, próbą generalną przed The World Games 2017.

Sześć drużyn (Niemcy, Finlandia, Norwegia, Słowacja, Czechy i Polska) zostało podzielonych na dwie grupy, w których od piątku do soboty (9-10 września) rozegrają one mecze grupowe systemem „każdy z każdym”. Również w sobotę rozegrane zostaną półfinały metodą „na krzyż”: 1A – 2B, 1B – 2A, a nazajutrz, w niedzielę, mecz o 5. oraz 3. miejsce i finał turnieju.

Od 9 do 11 września Wrocław stanie się więc polską stolicą unihokeja i – mamy nadzieję – miejscem wspaniałej imprezy, która przyciągnie na trybuny wspaniałych kibiców. Polish Open będzie również bardzo ważnym sprawdzianem dla męskiej reprezentacji Polski, która w grudniu tego roku pojedzie na Łotwę na mistrzostwa świata seniorów, do których awans uzyskała po eliminacjach, rozgrywanych w lutym w Łochowie.

Impreza odbędzie się w WKK Sport Center przy ul. Czajczej 19. Karnet na całą, trzydniową, imprezę kosztuje 13 zł. Wejściówka na jeden dzień – 5 zł. Można je zamawiać na www.ebilet.pl

foto: you tube

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ