11 września – 34. PKO Wrocław Maraton – objazdy [LISTA]

marathon-1437365.jpg

Już w najbliższą niedzielę, 11 września 2016r., odbędzie się 34. PKO Wrocław Maraton. Ponad pięć tysięcy biegaczy z prawie 30 krajów świata wystartuje z kompleksu Stadionu Olimpijskiego o 9:00. Kierowcy będą mieli do dyspozycji wyznaczone objazdy, zmienionymi trasami pojadą też tramwaje i autobusy.

trasa

W dniu 11.06.2016 r. od około godz. 8:00 do 15:00 przewiduje się następujące utrudnienia w komunikacji na terenie Wrocławia:

 1. zmiany tras i rozkładów jazdy wybranych linii komunikacji publicznej,
 2. wyłączenie całej trasy maratonu z ruchu kołowego (zamknięcie trasy nastąpi o godzinie 8:00, ale miejscowe utrudnienia mogą pojawiać się dużo wcześniej!),
 3. utrudniona lub w części wykluczona komunikacja poprzeczna do trasy maratonu (wybrane skrzyżowania o dużym natężeniu ruchu będą pod nadzorem służb Policji),
 4. uruchomienie stref zakazu zatrzymywania się na trasie maratonu (obowiązujące całą dobę, 11 września!),

O proponowanych objazdach i strefach zakazu zatrzymywania się informują znaki drogowe ustawione na wrocławskich ulicach. Kierowcy proszeni są o zwracanie uwagi na oznakowanie.

OBJAZDY

 1. Toruńskiej, Kochanowskiego – przez: Bruecknera, Krzywoustego, Kromera, Wyszyńskiego 
 2. Boya Żeleńskiego, Kasprowicza – przez: Trzebnicką, Słowiańską, Jedności Narodowej, Kromera 
 3. Żmigrodzkiej – przez: Bałtycką, Obornicką, Wołowską 
 4. Reymonta, Bałtyckiej – przez: Dubois, Drobnera, Trzebnicką (kierunek od m. Sikorskiego) oraz Dmowskiego, Długą i Popowicką, J. Nowaka-Jeziorańskiego (kierunek od ul. Drobnera) 
 5. Pilczyckiej, Popowickiej, Starogroblowej, Długiej – przez: Śląską, Lotniczą, Legnicką 
 6. Legnickiej, Lotniczej – przez: Długą, Starogroblową, Popowicką, Pilczycką oraz Śląskiej – przez: Lotniczą, Górniczą, Pilczycką 
 7. Piłsudskiego, Podwale – przez: Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, św. Mikołaja 
 8. Kazimierza Wielkiego – przez: Podwale, Piłsudskiego, Kołłątaja 
 9. Grabiszyńskiej – przez: Hallera, Powstańców Śląskich 
 10. Armii Krajowej, Hallera, Wiśniowej – przez: Borowską, Kamienną, Zaporoską, Grabiszyńską 

Sporo zmian czeka nas też w parkowaniu. Organizatorzy uprzedzają, że na kilkudziesięciu ulicach będą obowiązywać znaki zakazu zatrzymywania i postoju.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Organizacja maratonu łączy się również z koniecznością wprowadzenia zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej. Dotyczy to zarówno linii tramwajowych, jak i autobusowych. 

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ