Wrocław: Odznaczenie dla metropolity Abp Józefa Kupnego

Jozef-Kupny.jpg

Dzisiaj Prezydent RP, Andrzej Duda, przyznał metropolicie wrocławskiemu Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

Jak podaje wrocławski gosc.pl uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się przy okazji archidiecezjalnych obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski na szczycie Ślęży. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski wręczył sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, minister Krzysztof Szczerski.

– Jestem zaskoczony – mówił tuż po wręczeniu odznaczenia abp Józef Kupny. – Chcę bardzo serdecznie podziękować panu prezydentowi za to wyróżnienie. Serdecznie dziękuję także panu ministrowi za wręczenie i panu wojewodzie za wnioskowanie.

Metropolita wrocławski podkreślił, że bardzo się cieszy tym wyróżnieniem i bardzo sobie je ceni. – Myślę, że jest to wyraz wielkiego uznania dla Kościoła na Dolnym Śląsku i będę to wyróżnienie rozumiał jako pewne zobowiązanie. Powiem bardzo krótko: mam w tej chwili dwa krzyże. Ten jeden krzyż zobowiązuje mnie do pracy na rzecz wspólnoty wiernych Kościoła, a drugi przypomina mi o ojczyźnie, o naszym narodzie i zobowiązuje do pracy, do wysiłku dla naszej ojczyzny dla naszego państwa.

Wraz z księdzem arcybiskupem Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczony został prof. Stanisław Gebhardt.

 

foto: you tube

źródło: wroclaw.gosc.pl

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ