Wrocław: Powitanie Wałęsy „Mogłeś być bohaterem, zostałeś zerem”

f.jpg

– Chcieliśmy z nim porozmawiać, boi się jednak trudnych pytań, więc zorganizowaliśmy tutaj tę manifestację. Jesteśmy otwarci na dialog, chcemy z państwem, którzy tutaj przychodzicie, porozmawiać o tym, kim naprawdę był TW Bolek – mówił Jarosław Bogusławski (związany z Solidarnością Walczącą) podczas pikiety pod Wydziałem Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Demonstracja była związana z dzisiejszą wizytą Lecha Wałęsy w Centrum Historii Zajezdnia. Współorganizatorem spotkania był Komitet Obrony Demokracji.

W pikiecie wzięli udział narodowcy i przedstawiciele stowarzyszenia Solidarni 2010. – Lech Wałęsa jest największym konfidentem RP (…) Co z robotnikami polskiego Czerwca, co z wydarzeniami roku 1968, co z ofiarami komunistów, co ze śledztwem w sprawie śmierci ks. Popiełuszki, gdzie jest pamięć o nich? Nie życzymy sobie takich gości we Wrocławiu jak Bauman i Wałęsa – mówił jeden z liderów ONR. – Dla nas, Bolek, jesteś zerem, a nie wielkim bohaterem. Zdrajca! – krzyczeli uczestnicy demonstracji.

– Za biedę prawdziwych bohaterów Solidarności odpowiada dzisiaj Lech Wałęsa i cała mafia, która stworzyła jego legendę – mówił Jarosław Bogusławski. – My nie chcemy Lecha Wałęsy we Wrocławiu. Nasz niemile widziany gość wpisuje się w elity PRL-owskie – dodawał.

– Czy Lech Wałęsa wytłumaczy się ze swojego skandalicznego zachowania na pogrzebie „Inki”? – pytał jeden z narodowców przemawiających na manifestacji.

g

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: niezależna.pl

foto: fot. Magdalena Piejko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj