Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o rozbój z użyciem noża na starszej kobiecie

policja.jpg

Policjanci z powiatu milickiego wspomagani przez funkcjonariuszy z powiatu trzebnickiego zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o rozbój z użyciem noża na starszej kobiecie. Sprawca najpierw wszedł do mieszkania swojej znajomej i pobił ją. Następnie grożąc użyciem noża zażądał pieniędzy, po czym kradnąc inne przedmioty oddalił się z miejsca zdarzenia. Mimo iż próbował ukryć się na terenie innego powiatu został zatrzymany. Sąd zastosował już wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące, ale ostatecznie za tego typu czyn może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. 

Na początku września br. około godziny 20.00 do domu 75-letniej kobiety w jednej z miejscowości gminy Milicz wszedł jej znajomy. Jak ustalili policjanci, mężczyzna zaczął krzyczeć na nią, był bardzo agresywny i wulgarny. W pewnym momencie tzw. nunczakiem, który miał przy sobie uderzył pokrzywdzoną w głowę i w rękę powodując u niej obrażenia ciała. Następnie grożąc nożem zażądał wydania pieniędzy. Bezbronna, pobita i mocno wystraszona kobieta dała napastnikowi kilkaset złotych. Sprawca wychodząc z jej domu zabrał jeszcze telefon komórkowy i inne przedmioty. Kobieta z domu sąsiadów powiadomiła telefonicznie o wszystkim Policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze nie zastali sprawcy, gdyż zdążył uciec w nieznanym kierunku. W związku z tym rozpoczęto intensywne poszukiwania mężczyzny, także z użyciem m.in. psa tropiącego. W wyniku podjętych czynności przez milickich policjantów wspomaganych przez funkcjonariuszy z sąsiedniego powiatu trzebnickiego już po kilku godzinach od napadu 55-letni mężczyzna został zatrzymany na terenie Trzebnicy, gdzie próbował ukryć się przed organami ścigania. 

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Przypomnijmy, że za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w postaci noża grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj