Dolny Śląsk: Uwaga na fałszywy abonament RTV

fal.jpg

Poczta Polska wystosowała ostrzeżenie przed rozsyłanymi w całej Polsce fałszywymi wezwaniami do zapłaty abonamentu RTV. Okazuje się, że ktoś pod pretekstem opłaty abonamentu próbuje wyłudzać pieniądze.

W oficjalnym komunikacie Poczta Polska informuje, że od kilku dni do centrali docierają niepokojące informacje o fałszywej korespondencji z wezwaniem do zapłaty od Centralnego Rejestru Radiokomunikacji i Telewizji.

 

– Ostrzegamy: taki podmiot nie istnieje. Jeśli otrzymasz podobny list, zignoruj go i nie dokonuj wpłaty na wskazane konto – przestrzega Poczta Polska.

Z treści fałszywego zawiadomienia wynika, że Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji przy ulicy Świętokrzyskiej 30, 00-116 Warszawa domaga się dokonania płatności abonamentu RTV w wysokości 194,75 zł na wskazany w dołączonym do pisma formularzu wpłaty rachunek.

 

– Zweryfikowaliśmy nadawcę i ustaliliśmy, że podana w piśmie strona internetowa oraz podmiot o nazwie Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji – nie istnieją – informuje Poczta Polska.

W celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości co do korespondencji związanej z opłatami abonamentowymi RTV uruchomiono już specjalną infolinię: (+48) 43 842 06 06

TAK WYGLĄDA FAŁSZYWE WEZWANIE:

g

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj