Jarosław Kaczyński o HGW: To personifikacja patologi polskiej demokracji

jarok konkres.jpg

Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości przyjęła uchwałę ws. warszawskiej afery reprywatyzacyjnej i Hanny Gronkiewicz-Waltz. Odnosząc się do treści tego dokumentu Jarosław Kaczyński w ostrych słowach skrytykował polityczną karierę prezydent stolicy. „Ktoś tak skompromitowany, w każdym państwie demokratycznym nie mógłby zwlekać i byłby zmuszony do dymisji”.

W treści uchwały Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości zarzuca Hannie Gronkiewicz-Waltz czerpanie korzyści z reprywatyzacji w Warszawie, a ponadto wzywa prezydent stolicy do dymisji. Jednocześnie w uchwale zawarto także apel do szefa PO Grzegorza Schetyny, aby zwrócił się on do Gronkiewicz-Waltz o oddanie pieniędzy za przejętą kamienicę i rezygnację z funkcji partyjnych.

Odnosząc się do treści uchwały Jarosław Kaczyński w mocny sposób skrytykował działania Hanny Gronkiewicz-Waltz.

 

– Uchwała jest wezwaniem do tego, żeby w Polsce ci, którzy nieustannie odwołują się do standardów europejskich zaczęli je sami stosować. Nie ma na zachodzie Europy państwa, żeby osoba tak skompromitowana jak Hanna Gronkiewicz-Waltz nie musiała podać się do dymisji. My wzywamy nie do referendum, ale do dymisji. Powtórzę, ktoś tak skompromitowany w każdym państwie demokratycznym o utrwalonej demokracji nie mógłby zwlekać z dymisją. To, co się dzieje to patologia polskiej demokracji, chcielibyśmy tą patologię zlikwidować. Hanna Gronkiewicz-Waltz jest osobą, której obecność w polityce jest personifikacją tej ciężkiej patologii – mówił Jarosław Kaczyński.

źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj