Ryszard Petru przedstawił program partii. Jego głównym punktem jest chęć odsunięcia od władzy Prawa i Sprawiedliwości

Ryszard Petru z planen.jpg

Na konwencji Nowoczesnej Ryszard Petru przedstawił program partii. Jego głównym punktem jest chęć odsunięcia od władzy Prawa i Sprawiedliwości. Lider Nowoczesnej zapowiedział również postawienie przed Trybunałem Stanu prezydenta Andrzeja Dudę i premier Beatę Szydło. Tymczasem odpowiadając Ryszardowi Petru Prawo i Sprawiedliwość przypomniało jego „prawdziwy program” cytując wypowiedzi Petru z ostatnich lat.

Jeszcze w trakcie konwencji Ryszard Petru przekonywał, że Nowoczesna jest jedyną partią opozycyjną, która posiada całościowy program.

 

 – Zwracam się z prośbą do wszystkich Polaków. Jesteśmy otwarci na państwa uwagi i sugestie. Chcemy odsunąć PiS od władzy i to zrobimy. Postawimy przed Trybunałem Stanu Dudę i Szydło. Chcemy wyjść do Polaków, konsultować z nimi program, jesteśmy otwarci na korekty. Będzie dużo do sprzątania. To wszystko trzeba będzie poprawić, trzeba będzie poprawić. Jesteśmy jedyną partią opozycyjną, która ma całościowy program. Będziemy walczyć z agresją i przemocą – mówił Petru.

Poza propozycją wprowadzenia systemu kanclerskiego i ograniczeniem kadencji posłów do dwóch program Nowoczesnej zakłada również m.in. zwiększenie udziału podatków PIT i CIT samorządów, zmniejszenie liczby ministrów i wiceministrów, wprowadzenie kryterium dochodowego w programie Rodzina 500+, wprowadzenie rozdziału państwa od Kościoła, przeforsowanie legalizacji związków partnerskich i finansowania in vitro z budżetu, a nawet zmianę filozofii nauczania w szkołach.

 

– Polacy nie chcą po raz kolejny wybierać mniejszego zła. Chcemy realizować nowe, wielkie marzenia. Marzenia o silnym, sprawnym, sprawiedliwym i dobrze urządzonym państwie. Państwie, które respektuje i szanuje swoich obywateli. Marzenia o kompetentnej, przyjaznej i życzliwej władzy, która służy obywatelom, a nie sobie czy swoim ideologiom. Chcemy po prostu normalnie i godnie żyć z owoców naszej ciężkiej pracy. Żądamy i chcemy, by te owoce nie były nigdy marnowane. […] wierzę, że możemy budować państwo na miarę naszych możliwości i marzeń, że możemy godnie i bezpiecznie żyć. Stać nas na nowoczesną Polskę dla każdego – przekonywał Ryszard Petru.

Na odpowiedz ze strony Prawa i Sprawiedliwości nie trzeba było długo czekać. Przypomniano wypowiedzi Ryszarda Petru sprzed kilku lat, które rzucają zupełnie nowe światło na jego polityczny program.

 

 – Nie wierzmy, że ludzie sami będą się decydować na przechodzenie później na emeryturę. Jedyną skuteczną metodą na zwiększenie podaży pracy w gospodarce jest wydłużenie okresu pracy poprzez ustawową podwyżkę wieku emerytalnego. Im później to zrobimy, tym trudniejsze będzie wprowadzenie tego typu zmian – cytuje słowa Ryszarda Petru Prawo i Sprawiedliwość dodając, że tak wygląda prawdziwy program Nowoczesnej.

 
Przypomniano również wypowiedź Ryszarda Petru z 2008 roku, kiedy przekonywał, że kredyty we frankach szwajcarskich są stosunkowo bezpieczne i spekulował, że oprocentowanie kredytów w tej walucie nie wzrośnie

 

– Mogę pospekulować, że branie kredytów we frankach jest dobrym pomysłem. Zwłaszcza, że inflacja w Szwajcarii spada i nie ma oczekiwać, by stopy w Szwajcarii mogły wzrosnąć, w związku z czym oprocentowanie kredytów w tej walucie nie wzrośnie – prorokował w 2008 roku Ryszard Petru.

 

 

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ