Sędziowie TK odmówili spotkania z Komisją Wenecką: „Straciliśmy zaufanie”

Trybunał K.jpg

Wybrani w grudniu oraz kwietniu sędziowie Trybunału Konstytucyjnego oświadczyli, że odmawiają udziału w zaplanowanym na dziś spotkaniu z Komisją Wenecką. Jak przyznają w piśmie skierowanym do Komisji stracili oni zaufanie do tej instytucji.

Sędziowie zwracają uwagę, że Komisja Wenecka „całkowicie zignorowała” uwagi skierowane przez nich w sprawie ustawy z 22 grudnia 2015 r. o Trybunale Konstytucyjnym. Ponadto sędziowie stanowczo nie zgadzają się z nadaniem im statutu „bezskutecznie wybranych”.

 

„Utraciliśmy zaufanie do Komisji i podejrzewamy, że spotkanie posłużyłoby jedynie legitymizacji kolejnej bezpodstawnie stronniczej i niekorzystnej dla Państwa Polskiego opinii” – napisali w liście do Komisji Weneckiej sędziowie Trybunału Konstytucyjnego wybrani w grudniu 2015 i kwietniu tego roku.  

Ponadto sędziowie odmówili wzięcia udziału w spotkaniu z delegacją Komisji Weneckiej. Spotkanie uznali bowiem jedynie za „działania pozorowane” Komisji.

 

„Zaproponowana przez Komisję formuła krótkiego spotkania z nami, rozpoczynającego się o godz. 10.45, a więc 15 minutowego, poprzedzonego ponad dwugodzinnym spotkaniem z innymi sędziami Trybunału, jednoznacznie wskazuje pozorne i wyłącznie wizerunkowe działanie Komisji” – czytamy w liście do Komisji Weneckiej.

źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj