WBO 2016 – PROJEKT NR 360 SERCE SZCZEPINA

serce szczepina.jpg

W dniach 30.09-10.10 odbywa się we Wrocławiu głosowanie w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku miasto zostało podzielone na regiony i zwycięzcy projektów lokalnych będą wyłaniani w każdym regionie. Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn., Gądów-Popowice Płd., Szczepin to rejon nr 12, właśnie tam w progu budżetowym do 750 tys. został zgłoszony projekt SERCE SZCZEPINA (nr 360). Dotyczy on Skweru świętego o. Damiana de Veuster, pomiędzy ulicami Młodych Techników, Zachodnią i Inowrocławską.

Projekt zakłada stworzenie placu zabaw dla dzieci starszych, miejsca odpoczynku dla seniorów i wybiegu dla psów. Obok urządzeń zabawowych, stołów szachowych i ogrodzonego terenu dla czworonogów, znajdą się tu tablice informujące o historii Szczepina. Jak pisze autorka projektu Joanna Klima: „Chcemy, by mieszkańcy oddali nam kawałek swojego serca, pokazując zdjęcia z okresu, kiedy to osiedle powstawało, na specjalnie przygotowanej ekspozycji. Chcemy, by zasypany dziś schron stał się punktem wyjścia do budowania tożsamości naszego osiedla. Nasza górka zasługuje, by stać się miejscem, gdzie pulsuje życie, gdzie czuć rytm ludzi, zasługuje, by być SERCEM SZCZEPINA.”

Punktem wyjścia do stworzenia projektu była potrzeba lokalnych społeczności na zagospodarowanie wspomnianej przestrzeni, jednak jego tożsamościowy charakter jest równie ważny. We współpracy z okolicznym szkołami, organizacjami i parafią zostaną zebrane zdjęcia mieszkańców z lat 70tych, kiedy Szczepin zaczynał być wrocławskim osiedlem. Tak wiec nie tylko aktualne potrzeby ale dbałość o historię mają połączyć mieszkańców w zbieraniu głosów na Projekt nr 360 SERECE SZCZEPINA.

Lider projektu Joanna Klima to osoba działająca społecznie w organizacjach ogólnopolskich i miejskich, zawodowo nauczyciel a prywatnie mama dwóch synów, od urodzenia mieszkająca na Szczepinie.

Linki o projekcie

https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/wbo2016/projekty-2016/projekt,id,360

https://www.facebook.com/serceszczepina/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj