Wrocław: Święto ul. św. Antoniego

sw antoniego.jpg

„Święto ulicy” to wydarzenie podkreślające nowe oblicze ulicy św. Antoniego.

Uwolnienie ulicy od samochodów i uspokojenie ruchu, wpływa na ożywienie przestrzeni – zyskują piesi, mieszkańcy, turyści oraz restauratorzy.

Święto ulicy odbędzie się w ramach Tygodnia Mobilności. Tegoroczna edycja Tygodnia Mobilności odbędzie się pod hasłem „inteligentny transport, silna gospodarka”. „Święto ulicy” św. Antoniego świetnie więc wpisze się w ten kontekst, pokazuje bowiem, że uspokojona ulica, z mniejszym udziałem ruchu samochodowego, przyciąga więcej ludzi, którzy są chętni skorzystać z szerokiej oferty gastronomicznej i nie tylko.

Wydarzenie będzie miało miejsce 16 września, na inaugurację Tygodnia Mobilności, w godzinach 16.00-20.00. Rozpocznie się od przecięcia wstęgi przez wiceprezydenta Macieja Bluja, przedstawicieli z Dzielnicy Czterech Wyznań, przedstawicieli Regionalnego Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej we Wrocławiu oraz projektantki nowego wyglądu ulicy.

Ulica zostanie z tej okazji odświętnie przystrojona. W czasie trwania imprezy, uczestnicy będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych atrakcji: kącik dla dzieci (warsztaty plastyczne pt.: „Jak mogę dotrzeć z domu na ul. św. Antoniego?”), strefa disco przy KRVN (DJ Raev), warsztat Rowerlover, znakowanie rowerów, strefa jogi oraz kącik hobbystyczny w stylu wolnym – każdy może wziąć ze sobą książkę, gitarę, ulubioną planszówkę, zestaw do szydełkowania i spędzić czas tak, jak lubi najbardziej.

Na mieszkańców ul. św. Antoniego czekają dodatkowe atrakcje, upominki oraz promocje w lokalach gastronomicznych. Natomiast Kino Nowe Horyzonty przygotowało na ten dzień specjalne zniżki dla widzów oraz terenowe gry i zabawy dla dzieci.

Ponadto „Święto Ulicy” będzie miało również wymiar edukacyjny – przeszkoleni przewodnicy będą oprowadzać po ulicy i opowiadać o jej historii i obecnej przemianie. Na koniec dnia planowane jest wykonanie wspólnej fotografii mieszkańców, turystów – ludzi odwiedzających ul. Św. Antoniego.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ