Cztery pory roku w przedszkolu na Nowym Dworze

Przedszkole-nr-148-we-Wroclawiu-10.JPG

Mieli dość szarej elewacji i postanowili ją zmienić. Przedszkole kupiło farbę, rada rodziców znalazła malarkę i po wakacjach na ścianach przedszkola na Nowym Dworze można oglądać cztery pory roku.

Są kolorowe, z elementami przyrody i zwierzętami, i przedstawiają cztery pory roku – takie są rysunki na elewacji Przedszkola nr 148, przy ul. Rogowskiej na Nowym Dworze. Malowidła na ścianach powstały w trakcie minionych wakacje.

– Pomysł był rodziców, przedszkole sfinansowało zakup farby i dzieci są zachwycone. Po wakacjach nasze przedszkole zmieniło wygląd – mówi Dorota Kulpa, dyr. Przedszkola nr 148 we Wrocławiu.

Parterowy budynek Przedszkola nr 148 znajduje się w środku osiedla Nowy Dwór. Na otaczających blokach, w poprzednich latach, odnowiono elewację. Zrobiło się ładniej ale do całości brakowało odnowienia ścian przedszkola, które po raz ostatni były malowane w latach 90.

– Cztery pory roku na przedszkolu namalowała Barbara Skoczylas, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 113. To do tej placówki trafia większość naszych absolwentów – podkreśla Dorota Kulpa i dodaje, że całe przedsięwzięcie udało się dzięki zaangażowaniu rodziców i pomocy sponsora. Przedszkole zakupiło fary od wrocławskiej firmy PPG Deco producenta m.in. farb Dekoral. Firma zaoferowała litr farby za 1zł 23 gr.

30-lecie w październiku

Przedszkole nr 148, przy ul. Rogowskiej, na Nowym Dworze w październiku będzie świętować 30-lecie powstania. Obecnie placówka zatrudnia 26 osób w tym14 nauczycielek, które opiekują się 125 dziećmi. Placówka należy do Wrocławskiej Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie i posiada certyfikaty: Przedszkola Promującego Zdrowie i Stołówka z Certyfikatem Zdrowego i Racjonalnego Żywienia, realizuje autorski program zdrowotny „Dbanie o zdrowie to zabawa, bycie zdrowym to podstawa”, uczestniczy w “Programie profilaktyki próchnicy zębów u dzieci w wieku przedszkolnym” oraz “Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej dla przedszkolaków – Akademia Aquafresh”

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ