Mosty Średzkie – przygotowania do remontu

remonty.jpg

Wrocławskie Inwestycje otworzyły oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy mostów Średzkich we Wrocławiu. Zakończenie budowy obwodnicy Leśnicy mogłoby umożliwić takie przedsięwzięcie.

Jest sprawą oczywistą, że ogromy ruch jaki przetacza się przez ulice Średzką i Kosmonautów z jednej strony utrudnia naprawy mostów, bo nikt nie chce paraliżu komunikacyjnego, a z drugiej ma na pewno ujemny wpływ na ich stan techniczny. Dlatego gdy będzie możliwa większa inwestycja trzeba zawczasu być do niej przygotowanym – Marek Szempliński, rzecznik WI, tłumaczy skąd ten przetarg.

Mosty Średzkie są cztery. Dwa drogowe, w jednym ciągu, czyli jeden za drugim, i dwa tramwajowe. Postępowanie dotyczy tych drogowych. Ich stan techniczny choć nie najlepszy nie jest jeszcze powodem do alarmu. Jednak jeśli po wybudowaniu obwodnicy Leśnicy dalej będziemy chcieli jeździć przez ulicę Kosmonautów, trzeba pomyśleć o przedłużeniu ich żywotności. Do przygotowania dokumentacji chętne są cztery biura projektowe, ceny wahają się od niespełna 150 tys. do  blisko 500 tys. zł.

Rozstrzygnięcia przetargu należy spodziewać się na przełomie września i października. Od tego czasu projektant będzie miał około roku na przygotowanie dokumentacji, a więc powinna ona być gotowa mniej więcej w tym samym czasie, gdy będzie kończyła się trwająca budowa obwodnicy Leśnicy. Jednak nie oznacza to, automatycznego rozpoczęcia przebudowy mostów, ponieważ najlepiej to zrobić, gdy gotowa będzie część obwodnicy do Kosmonautów, przy Fieldorfa. Dla tej ostatniej inwestycji trwa przetarg na przygotowanie dokumentacji

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj