Orban chce 160 mln euro dla Bułgarii

9d50023be844e560553d94ba1301b1f3_XL.jpg

Viktor Orban twierdzi, że Unia Europejska powinna pomóc Bułgarom w ochronie granic. Premier Węgier mówił o tym na dzisiejszej konferencji prasowej.

– Skoro możemy dać 3 mld euro Turkom, którzy nie są członkami Unii Europejskiej, to powinniśmy móc dać 160 mln euro Bułgarom, którzy do UE należą – powiedział szef węgierskiego rządu. Orban dodał, że jego zdaniem wspólnota europejska nie zwraca uwagi na sytuację Bułgarów.

Swoją wypowiedź argumentował nakreślając sytuację Turków, którzy od wielu tygodni zmagają się z problemem uchodźców na granicy. Sytuacja na granicy bułgarsko-tureckiej leży „w naszym wspólnym interesie” – dodał Orban wspominając o skutecznej ochronie Bułgarii.

Krytykę Unii za brak solidarności z Bułgarią i Grecją wyraził również Premier Borysów. Twierdzi, że Bułgaria powinna być traktowana w analogiczny sposób jak Włochy i Grecja, ponieważ tamtejsza problematyka migracyjna bezpośrednio dotyczy Europy. Granice tych krajów są zarazem zewnętrzną granicą Unii Europejskiej. Bułgaria potrzebuje pomocy technicznej – śmigłowców i kutrów.

fot. youtube.com

źródło: telewizjarepublika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj