W terenie zabudowanym jechał ponad 110 km/h – kierowca stracił prawo jazdy

pol23.jpg

Kolejny miłośnik szybkiej jazdy wpadł w ręce policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego dolnośląskiej komendy. Mężczyzna pędził mercedesem przez jedną z podwrocławskich miejscowości ponad 110 km/h, stwarzając duże zagrożenie dla siebie i innych osób. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h kierujący samochodem stracił prawo jazdy. Ponadto, za popełnione wykroczenie otrzymał również mandat i punkty karne.

13 września br. około godz. 9.00 w Mirkowie funkcjonariusze zespołu ds. zwalczania agresywnych zachowań na drodze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zauważyli mercedesa jadącego z prędkością ponad 110 km/h. W miejscu tym z uwagi na obszar zabudowany obowiązuje organicznie prędkości do 50 km/h.

W związku z tym policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Okazało się, że za kierownicą siedzi 31-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego. Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na kierującego mandat w wysokości 500 zł oraz 10 punktów karnych. Zgodnie z przepisami, mężczyzna musiał „pożegnać” się również z prawem jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero po 3 miesiącach.

źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj