Wrocław: Kiedy przebudują Wilkszyńską?

wilszynska.jpg

Droga wojewódzka nr 336, której częścią jest ulica Wilkszyńska we Wrocławiu, to wyjazd z osiedla Marszowice w kierunku nowego mostu w Brzegu Dolnym. Równocześnie to najważniejsza oś komunikacyjna dla podwrocławskich Pisarzowic i Wilkszyna. Ogłoszenie przetargu na projekt przebudowy jest szansą, że już w 2018 r. szlak ten mógłby być odnowiony. 

Rejon w którym jest zlokalizowana ulica Wilkszyńska już przyciąga sporo inwestycji mieszkaniowych, a więc polepszenie komunikacji podniesie jeszcze jego wartość. Jak można przeczytać w „opisie przedmiotu zamówienia”, część dokumentacji ogłoszonego przez Wrocławskie inwestycje przetargu, miejska polityka zagospodarowania przestrzennego przewiduje stworzenie w sąsiedztwie „krajobrazowego zespołu urbanistycznego”.

Zapewne dlatego w wytycznych dla projektantów jest zalecenie oszczędzania istniejącej zieleni i planowanie nowych nasadzeń, w tym szpaleru drzew. Równie ważny jest wymóg uwzględnienie ruchu pieszego i rowerowego – obecnie na ulicy nie ma ścieżki rowerowej. Ponadto spodziewać należy się wymiany nawierzchni i przebudowy wszystkich sieci podziemnych.

Projekt stara się o  dofinansowanie z unijnego programu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Jego szacunkowa wartość, wraz z realizacją to 9 mln zł. 

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj