Wrocław: Pieniądze na rewaloryzację WuWy

wwa.jpg

Zagospodarowanie terenów zielonych, nowe chodniki i oświetlenie, remonty ulic oraz nowe miejsca postojowe – to tylko niektóre z propozycji prac na Biskupinie w ramach projektu „Zagospodarowanie przestrzeni publicznych na historycznym osiedlu WuWA we Wrocławiu”. 15 września, podczas sesji Rady Miejksiej, radni zdecydują o złożeniu wniosku w sprawie dofinansowania planowanych prac ze środków unijnych. Inwestycja ma kosztować 6 mln 600 tys. zł.

Na XXX sesji Rady Miejskiej radni zdecydują o złożeniu wniosku o dofinansowanie projektu pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznych na historycznym osiedlu WuWA we Wrocławiu”, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 oraz przyjęcia do realizacji wyżej wymienionego przedsięwzięcia.

W uzasadnieniu uchwały napisano, że osiedle WuWA we Wrocławiu jest jednym z eksperymentalnych osiedli Werkbundu zbudowanych w Europie w latach 1927 – 1932. Jest ich zaledwie sześć – w Niemczech, Polsce, Czechach, Szwajcarii i Austrii – i to właśnie te osiedla symbolizują „architektoniczno-urbanistyczną rewolucję” pierwszej połowy XX wieku. Są one dziedzictwem kulturowym nadzwyczajnej rangi, odzwierciedleniem polityczno-społecznych ruchów w Europie, świadectwem rozpowszechniania architektury modernizmu, a dzisiaj i w przyszłości ambitnym wyzwaniem w dziedzinie ochrony zabytków.

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj