Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej wyłudzili, co najmniej 265 tys. zł z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – w sprawie zatrzymany Prorektor

Policja - napis.jpg

Policjanci Wydziału do walki z Korupcją dolnośląskiej komendy zatrzymali Prorektora Politechniki Wrocławskiej oraz kilku innych pracowników naukowych Wydziału Mechanicznego tej uczelni, którzy posługując się dokumentami poświadczającymi nieprawdę wyłudzili, co najmniej 265 tys. zł. Pieniądze były przeznaczone na dofinansowanie tzw. grantów naukowych a pochodziły z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Sprawa jest rozwojowa i wielowątkowa.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.  Funkcjonariusze Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali Prorektora Politechniki Wrocławskiej oraz kilku pracowników naukowych jednego z wydziałów tej uczelni. Cała sprawa związana jest z wyłudzeniem pieniędzy, które były przeznaczone na dofinansowanie tzw. grantów, czyli projektów naukowych. Czynności w tej wielowątkowej sprawie prowadzone przez policjantów z dolnośląskiej komendy są realizowane od około 2 lat i objęte śledztwem nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu. 

Jak wynika z dotychczas zebranych materiałów i dowodów, pracownicy naukowi Politechniki Wrocławskiej podejrzani są o to, że działając wspólnie i posługując się dokumentami poświadczającymi nieprawdę wyłudzili pieniądze w kwocie, co najmniej 265 tys. zł., które były przeznaczone na dofinansowanie prac badawczych przy projekcie naukowym a pochodzącymi z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.  Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.  Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz zakazu uczestniczenia w projektach związanych z grantami. Więcej informacji nie podajemy z uwagi na dobro śledztwa. 

źródło: KP Wrocław 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ