Policjanci po pościgu zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany

policja - zatrzymuje.jpg

Głogowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który mimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki. Pościg zakończył się w powiecie wschowskim, gdzie mężczyzna został zatrzymany w pobliskim terenie leśnym. 21-latek okazał się być osobą poszukiwaną kilkoma listami gończymi. 

Policjanci Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie pełniąc służbę w nocy z 12/13 września br. zauważyli osobowego Renaulta, którego kierowca stylem jazdy sprawiał wrażenie osoby będącej pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli i sprawdzić stan trzeźwości kierującego.   Mężczyzna nie reagował jednak na użyte wobec niego przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Zaczął uciekać w stronę miejscowości Serby gwałtownie zwiększając prędkość. Kierowca w czasie ucieczki złamał wiele przepisów ruchu drogowego stwarzając realne zagrożenie dla innych kierujących. Jadąc w stronę Wschowy skręcił w drogę polną i po kilkunastu minutach zatrzymał pojazd, a następnie zaczął uciekać pieszo w stronę lasu.  

W wyniku pościgu mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego, który był poszukiwany kilkoma listami gończymi. Po przebadaniu okazało się również, że miał ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.  
Obecnie mężczyzna trafił do aresztu i za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozić mu może kara grzywny, ograniczenia wolności a nawet pozbawienia wolności do lat 2.  

Źródło: KPP w Głogowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj