Wrocław: Komorowska straszy nowego dyrektora: Masz przeciwko sobie tylu ludzi…

cezaray morawski.jpg

Miało być poważnie, a wyszła farsa – tak można podsumować „dramatyczny” apel, jaki wystosowała Maja Komorowska, przejęta losami Teatru Polskiego we Wrocławiu do jego nowego dyrektora Cezarego Morawskiego. „Masz przeciwko sobie tylu ludzi, że nie wierzę, że uda ci się poprowadzić teatr” – mówi aktorka, nawołując tym samym swojego młodszego kolegę do ustąpienia z funkcji dyrektora.

Wokół wrocławskiego Teatru Polskiego szumi od dawna, jednak największa eskalacja kontrowersji nastąpiła wraz ze zmianą dyrektora placówki. Z początkiem września tego roku stanowisko to objął aktor Cezary Morawski, który zastąpił dotychczasowego dyrektora Krzysztofa Mieszkowskiego.  To posunięcie nie spodobało się środowisku sympatyzującemu z Mieszkowskim, który kierował teatrem od 2006 roku, a który – nota bene – jest posłem Nowoczesnej. Nic więc dziwnego, że taka decyzja wywołała opór skostniałego systemu, a lojalni koledzy postanowili zawalczyć o utrzymanie status quo:

 

Chcemy kontynuacji proponowanej przez niego dotychczasowej linii programowej, która doprowadziła do uzyskania największych sukcesów w historii teatru

– apelowali pracownicy teatru na wieść o zmianie kierownictwa. 

Do głosów pełnych dezaprobaty dla nowego dyrektora dołączyła Maja Komorowska. Wybitna aktorka nie kryje się ze swoimi sympatiami politycznymi i z dumą zaszczyca swoją obecnością marsze organizowane przez Mateusza Kijowskiego. Powołując się na swoją wieloletnią znajomość z Cezarym Morawieckim, postanowiła wystosować do niego apel, w którym „po przyjacielsku” namawia do do ustąpienia ze stanowiska.

Cóż, miało być przekonująco i dramatycznie, a wyszło… śmiesznie. Ostatnie przykłady pokazują, że pierwsze damy polskiej kinematografii stanowczo lepiej wypadają na deskach teatru niż w roli politycznych komentatorów.

źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj