Centrum Onkologii ma więcej pieniędzy na profilaktykę raka piersi

lekarze.png

Dobra wiadomość dla pacjentek z Wrocławia i okolicznych powiatów. Dolnośląskie Centrum Onkologii dostało unijne pieniądze na profilaktykę raka piersi. Prawie milion złotych – dokładnie 810 tys. ze środków RPO zostanie przeznaczonych m.in. na dowozy pacjentek na badania do DCO i szkolenia lekarzy rodzinnych z zakresu raka piersi. W planach jest wykonanie 4 tys. mamografii.  

Pieniądze z UE pójdą też na działania pielęgniarek środowiskowych, akcje informacyjne dla przedsiębiorców na temat bezpłatnej mammografii dla pracownic, szkolenia z języka migowego dla personelu medycznego. 

– W ramach programu lekarze rodzinni będą informować podczas wizyt swoje pacjentki o możliwości wykonania mammografii. Oprócz tego, w terenie będą działać tzw. edukatorzy, czyli pielęgniarki środowiskowe, które również będą rozmawiać z kobietami o profilaktyce – informuje Agnieszka Czajkowska, rzeczniczka prasowa DCO.

Dodatkowo specjalnie wynajęty bus będzie dowoził kobiety z powiatów: milickiego, oleśnickiego, oławskiego, strzelińskiego, średzkiego, trzebnickiego, wołowskiego oraz wrocławskiego na bezpłatne badania do DCO.

Specjaliści z DCO poprowadzą również szkolenia dla 120 lekarzy pierwszego kontaktu na temat nowotworów i powstającego Centrum Chorób Piersi – Breast Unit, pierwszego na Dolnym Śląsku nowoczesnego oddziału dla kobiet chorych na raka piersi.

Program potrwa do kwietnia 2018 roku. Planowane jest wykonanie mammografii około 4 tysiącom kobiet.

Głównym celem programu, pod nazwą „Realizacja działań edukacyjnych oraz poprawa dostępności usług medycznych w ramach programu Profilaktyki Raka Piersi w subregionie wrocławskim i mieście Wrocław w latach 2016-2018”, jest zwiększenie świadomości kobiet aktywnych zawodowo z terenu województwa dolnośląskiego oraz wykonanie badań mammograficznych 4 tysiącom kobiet aktywnych zawodowo mieszkających we Wrocławiu i sąsiadującym regionie. 

źródło: wroclaw.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj