Waldemar Bednarz: Zabawa w ustawianie przyszłych wyborów samorządowych nabiera rumieńców

Marszałek Cezary Przybylski zakłada  “nowe” stowarzyszenie Dolnośląski Ruch Samorządowy. Spiritus movens tego „nowego„ ugrupowania jest prezydent Rafał Dutkiewicz (prezydent Wrocławia powołał niedawno Marszałka Przybylskiego do Rady Nadzorczej miejskiej spółki EIT+).

Zabawa w ustawianie przyszłych wyborów samorządowych nabiera rumieńców. Ale teraz będzie dwa razy trudniej – zamiast jednej Platformy mamy dwie: obywatelską i nowoczesną, zamiast jednego ruchu samorządowego będą dwa: Bezpartyjni Samorządowcy i stowarzyszenie Marszałka Przybylskiego.

Czy są różnice między tymi klonami?  Ja nie widzę. Tort do podziału jest jednak mniejszy, bo nie ma już fuch związanych z Urzędem Wojewódzkim. Trzęsą się również mury wrocławskiego Ratusza po ostatnich zmianach w Ministerstwie Skarbu. Nie może być, aby za dziesiątki milionów złotych wydanych na nieistniejący portal nikt nie poniósł odpowiedzialności.

To też jest test na wiarygodność obecnych władz państwowych. Po dwudziestu sześciu beztroskich latach panowie rządzący Dolnym Śląskiem mają duże szanse wylądować na śmietniku historii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj