Wrocławska komunikacja przyjazna studentom

tranawaje wroclaw.jpg

Wrocław znalazł się w ścisłej czołówce miast najbardziej przyjaznych studentom pod względem zniżki na komunikację miejską obliczyli redaktorzy serwisu studenckiego KontoStudenta.pl.

Przy zakupie biletu semestralnego na wszystkie linie we Wrocławiu student może liczyć na 24,49% oszczędności w stosunku do ceny pięciu biletów miesięcznych, co jest drugim wynikiem wśród 12 największych ośrodków akademickich w Polsce.

Z całego kraju najbardziej pozytywnie wyróżnia się Poznań, gdzie za bilet semestralny (na 5 miesięcy) zapłacimy 35% mniej, niż gdybyśmy kupili pięć biletów miesięcznych. Na podium znalazły się również Wrocław (24,5% oszczędności przy zakupie biletu na cały semestr) oraz Kraków (21,7%), i to te trzy miasta zasługują na miano najbardziej przyjaznych dla studentów pod względem cen komunikacji miejskiej, ponieważ oferują największe zniżki na bilety semestralne. Na przeciwnym biegunie znalazły się Białystok, Gdańsk i Łódź, w których na bilecie długookresowym zaoszczędzimy mniej, niż 10 procent.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ