Nowoczesna chce współrządzić Dolnym Śląskiem

nowoczesna 23.jpg

Partia Nowoczesna Ryszarda Petru utworzyła we Wrocławiu klub radnych i weszła w Radzie Miejskiej Wrocławia w koalicję z klubem Rafała Dutkiewicza.

Klub Nowoczesnej tworzy sześciu radnych, którzy w wyborach startowali z list Platformy Obywatelskiej. Tymczasem Nowoczesna wciąż rozbudowuje swoje struktury na Dolnym Śląsku, chcąc stać się nową siłą także na szczeblu samorządowym. 

Póki co, w jej struktury wstąpili wrocławscy radni miejscy, mogący pochwalić się niemałym doświadczeniem politycznym: Dorota Galant, Tomasz Hanczarek, Agnieszka Kędzierska, Magdalena Razik-Trziszka, Paweł Rańda oraz Piotr Uhle.

– Chcemy, żeby Wrocław był miastem, które szybko się rozwija. Naszym celem jest więc stabilna koalicja. To nie jest koalicja przeciwko komuś, tylko dla sprawy, dla przyszłości Polski. Będę wspierał Rafała Dutkiewicza we Wrocławiu. Jesteśmy otwarci na współpracę ponad podziałami – powiedział Ryszard Petru, lider Nowoczesnej podczas briefingu prasowego we Wrocławiu.

Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia dodał: – Wrocław jest miastem nowoczesnym i chcemy jeszcze lepiej służyć wrocławianom. W koalicji z Nowoczesną ruszamy z pracą na rzecz Wrocławia i Polski, ale nasze kluby będą odrębne. Do koalicji zapraszamy również innych radnych z PO.

Obecność przedstawicieli Nowoczesnej we wrocławskiej Radzie Miasta, ma jednak na celu ograniczenie władzy Prawa i Sprawiedliwości na szczeblu samorządowym.

źródło: dolny-slask24h.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj