Pomogą niepełnosprawnym znaleźć dobrą pracę 19.09.2016

praca-niepelnosprawni.JPG

Niepełnosprawni mieszkańcy Wrocławia oraz okolic mogą liczyć na skuteczną pomoc w poszukiwaniu pracy odpowiadającej ich potrzebom i możliwościom. Pomoże im w tym Fundacja Manufaktura Inicjatyw, realizująca program „Bliżej Rynku Pracy”.

Jest to bezpłatny projekt przeznaczony specjalnie dla osób z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności, które od dłuższego czasu pozostają bez stałego zatrudnienia i są nieaktywne zawodowo. Zgłaszając się do Fundacji Manufaktura Inicjatyw mogą liczyć na specjalistyczne doradztwo zawodowe, warsztaty aktywizacji społeczno-zawodowej, trening pracy, szkolenia i staże zawodowe, a także pośrednictwo pracy.

– Celem tego programu jest wprowadzenie osób niepełnosprawnych, które mają niemałe trudności ze znalezieniem stałego zajęcia, na rynek pracy – mówi Dorota Chrzanowska z Fundacji Manufaktura Inicjatyw. – Każda osoba, która się do nas zgłosi, może liczyć na pomoc trenera pracy, który pomoże jej w przygotowaniu się do podjęcia pracy na określonym stanowisku. Dla wszystkich będą też indywidualnie przygotowane szkolenia zawodowe, uwzględniające również możliwości i zapotrzebowanie przyszłych pracodawców. Jest to więc atrakcyjne zarówno dla uczestników programu, jak i firm, które zechcą ich później zatrudnić. 

Osoby niepełnosprawne, biorące udział w programie „Bliżej Rynku Pracy” mają też zapewnione stypendia stażowe, zwrot kosztów dojazdu, wyżywienie oraz materiały szkoleniowe.

Pierwsza edycja projektu „Bliżej Rynku Pracy” potrwa do marca 2017 roku. Przedsięwzięcie to jest współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Osoby, które chcą wziąć udział w programie, muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy – tutaj.

Kontakt: Dorota Chrzanowska, tel. 501 183 547, e-mail: rekrutacja@manufakturainicjatyw.pl

źródło: wroclaw.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj