Zagłębie pokonało Legię! Pazdan antybohaterem

Pięć goli, osiem żółtych kartek, zmarnowany rzut karny Legii i samobójczy gol Pazdana – tak w skrócie możemy opisać dzisiejszy, kapitalny mecz 9. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Legią a Zagłębiem. Miedziowi wygrali 3:2.

Pierwszą groźną akcję stworzyli sobie goście. W 10. minucie dośrodkował Janus, a strzał głową Papadopulosa instynktownie obronił Malarz! GOOOL – 0:1! Siedem minut później Zagłębie dopięło swego. Janus dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, piłkę głową przedłużył Nešpor​, a na dalszym słupku JACH uciekł Odjidji-Ofoe i bez problemu umieścił piłkę w siatce! Kilkanaście minut później z ostrego kąta mocno uderzył Janus, jednak po raz kolejną pewną interwencją popisał się golkiper gości. W 34. minucie bardzo aktywny w tym meczu Janus strzelał na bramkę, jednak ręką piłkę w polu karnym zatrzymał Pazdan. Sędzia ukarał obrońcę Legii żółtą kartką i podyktował rzut karny dla gości! GOOOL – 0:2! JANUS pewnym strzałem w górny róg pokonuje Malarza!

Od samego początku drugiej połowy z ofensywnym nastawieniem do meczu podeszli zawodnicy Legii. GOOOL – 1:2! W 49. minucie na bramkę gości strzelał Radović, jednak jego uderzenie w dobrym stylu obronił golkiper gości, lecz piłka wpadła pod nogi CZERWIŃSKIEGO, który strzałem pod poprzeczkę zdobywa gola kontaktowego dla Legii! Pięć minut później na głębokie dośrodkowanie zdecydował się Langil, ale instynktowną interwencją popisał się Poláček! GOOOL – 2:2! Wejście na prawej stronie Moulin, a ten wystawia piłkę LANGILOWI, który mocnym strzałem po ziemi pokonuje bramkarza gości! GOOOL – 2:3! W 71. minucie na płaskie dośrodkowanie decyduje się Janus, pechowa interwencja PAZDANA i obrońca Legii pakuje piłkę do własnej bramki! W 81. minucie na strzał z dalekiej odległości zdecydował się Piątek, jednak z obroną jego strzału nie miał żadnych problemów Malarz. Pięć minut później Guldan faulował Guilherme w polu karnym! Do piłki podszedł Nemanja Nikolić, jednak jego strzał był słaby i świetną obroną popisał się słowacki golkiper Zagłębia – nie ma gola! W 88. minucie doszło do przepychanek między piłkarzami, a żółtymi kartonikami zostali ukarani Odjidja-Ofoe i Jagiełło. W doliczonym czasie gry “piłkę meczową” miał Czerwiński, jednak jego uderzenie głową świetnie obronił bramkarz Zagłębia!

————————————————————————————————————

Niesamowitych emocji dostarczyli nam dzisiaj piłkarze obydwu drużyn. Po pierwszej połowie Zagłębie Lubin po efektownej i efektywnej grze pewnie prowadziło z Legią Warszawa 2:0. Natomiast na początku drugiej połowy to legioniści narzucili wysokie tempo i w ciągu zaledwie ośmiu minut zdobyli dwa gole. Fatalny mecz rozegrał obrońca reprezentacji Polski Michał Pazdan, który zagrał ręką w polu karnym, po czym otrzymał żółtą kartkę, a sędzia wskazał na “wapno”. Z kolei w 71. minucie zdobył bramkę samobójczą, która przyniosła zwycięstwo Zagłębiu.

18 września 2016, 18:00 – Warszawa (Stadion Wojska Polskiego)

Legia Warszawa – Zagłębie Lubin 2:3 (0:2)

Bramki: Czerwiński (49′), Langil (57′) – Jach (17′), Janus (35′ – karny), Pazdan (71′ – samobójczy).

Żółte kartki: Guilherme (12′), Pazdan (34′), Radović (37′), Odjidja-Ofoe (88′) – Kubicki (26′), Janus (30′), Guldan (41′), Jagiełlo (88′).

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).

Asystenci: Sebastian Mucha, Jakub Ślusarski (Małopolski ZPN).

Widzów: 14.216.

Legia Warszawa:  Arkadiusz Malarz – Bartosz Bereszyński, Michał Pazdan, Jakub Czerwiński, Adam Hloušek (46. Thibault Moulin) – Vadis Odjidja-Ofoe, Michał Kopczyński (46. Michaił Aleksandrow), Miroslav Radović (74. Aleksandar Prijović) – Steeven Langil, Guilherme, Nemanja Nikolić; trener: Besnik Hasi.

Zagłębie Lubin: Martin Poláček – Jakub Tosik, Ľubomír Guldan, Jarosław Jach, Đorđe Čotra – Jarosław Kubicki, Łukasz Piątek, Łukasz Janoszka (80. Jan Vlasko), Krzysztof Janus – Martin Nešpor (62. Arkadiusz Woźniak), Michal Papadopulos (62. Filip Jagiełło); trener: Piotr Stokowiec.

W 86. minucie Nemanja Nikolić nie wykorzystał rzutu karnego (Martin Poláček obronił).

źródło: dolny-slask24h.pl