Zobacz co się z Tobą dzieje jak pijesz … coca-colę

yutube.jpg

Farmaceuta dr West Conner na swoim blogu podzielił się ze swoimi czytelnikami badaniami nt. coca-coli. Co dzieje się z naszym organizmem po wypiciu puszki tego popularnego napoju.

Conner pisze, że po 10 minutach od wypicia puszki coca-coli 10 łyżeczek cukru automatycznie uderza w nasz organizm – to całe dzienne zapotrzebowanie na cukier. Z powodu kwasu fosforowego, który zakwasza napój, nie wymiotujemy od razu (po takiej ilości cukru), ale czujemy się … orzeźwieni.

Po 20 minutach nasza wątroba szybko zaczyna pracować, by zamienić w tłuszcz stężenie cukru we krwi. Później (po 40 minutach) cała kofeina zostanie wchłonięta przez nasz organizm. Czyli źrenice się rozszerzają, ciśnienie krwi wzrasta, Receptory adenozynowe w mózgu są blokowane, więc czujemy się rześko. Następnie organizm zaczyna uwalniać dużą ilość dopaminy, która jest hormonem, stymulującym ośrodek przyjemności w mózgu. Po godzinie „kwas fosforowy wiąże wapń, magnez i cynk, w dolnej części jelita cienkiego. Duża dawka cukru sprzyja procesowi wydalania wapnia z organizmu”.

Na koniec – po 60 minutach – nasz organizm mniej więcej zdołał uporać się z katastrofalną ilością z cukru. Niestety będziemy ospali i drażliwi. Wydaliliśmy z moczem całą wodę, która była w coli. Nie zdążyła nawet dostarczyć do organizmu ważnych składników, ponieważ szybko zostały one wypłukane.

źródło: telewizjarepublika.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj