Mając ponad 2 promile „opiekowała” się dwójką małych dzieci w wieku 3 i 16 miesięcy

policja nowa.jpg

Ponad 2 promile alkoholu miała kobieta zatrzymana przez policjantów z legnickiej komendy, która w takim stanie sprawowała opiekę nad dwójką małych córeczek w wieku 3 i 16 miesięcy. W trakcie prowadzonej w domu interwencji agresywna matka wyzywała funkcjonariuszy a jednego z nich uderzyła. W związku z tym kobieta trafiła do policyjnego aresztu. O jej dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Zatrzymanej za czyny, o które jest podejrzana może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. 

W godzinach wieczornych dyżurny legnickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości na terenie powiatu ma odbywać się libacja alkoholowa. Z uzyskanych informacji wynikało, że pod wskazanym adresem znajduje się dwójka małych dzieci. W związku z tym, na miejsce skierowano dzielnicowych oraz pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Po sprawdzeniu okazało się, że w domu są trzy dorosłe osoby, które spoczywają alkohol oraz dwie malutkie dziewczynki w wieku 3 i 16 miesięcy, które pozostawały bez opieki. 

Matka dzieci twierdziła, że jest trzeźwa. Ponadto kobieta w trakcie interwencji wyzywała policjantów słowami wulgarnymi a jednego z funkcjonariuszy uderzyła. Badanie wykazało u niej ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W związku z tym 31-latka trafiła do policyjnego aresztu.

 Dzieci zostały zabrane karetką pogotowia do Szpitala w Legnicy. Po zbadaniu przez lekarzy okazało się, że są zdrowe. 
Policjanci sprawdzają, czy kobieta sprawując w takim stanie opiekę nad dziećmi, stworzyła zagrożenia dla ich życia lub zdrowia. O sytuacji zostanie powiadomiony również sąd rodzinny, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie. 
Przypomnijmy, że za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego podczas pełnienia przez niego obowiązków służbowych grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto, jeśli zgromadzony materiał wykaże, że matka swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła córki na bezpośrednie zagrożenie dla życia bądź zdrowia, to grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: KMP w Legnicy 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj