Polska wygrała z UE! Nie będzie kar za nieprzyjmowanie uchodźców!

Sukces Polski i Grupy Wyszehradzkiej. Wygrali batalię z UE ws. kwot uchodźców. Nie będzie kar za to, że państwa nie będą przyjmować imigrantów. Widać, że V4 zaczyna być potężną grupą w UE.

Informację podaje radio RMF FM. Jak się okazuje, dyplomaci z Brukseli przyznali, że Polsce nic nie grozi za to, iż do tej pory nie przyjęła ani jednego uchodźcy z przypisanej jej kwoty 7 tysięcy. Komisja Europejska nie pozwie naszego kraju, bo nie tylko my nie spełniliśmy jej oczekiwań. Ze zobowiązań nie wywiązały się nawet Niemcy. W związku z tym KE musiałaby pozwać wszystkie kraje UE.

Uważa się również, że upadnie pomysł nakładania olbrzymich kar finansowych za odmowę przyjęcia uchodźcy. Kara za jedną osobę miała wynosić nawet 250 tys. euro. Według informacji RMF FM, przeciwko takiemu rozwiązaniu opowiedziały się już 22 państwa. 

Okazuje się, jak przyznają eurodeputowani, coraz większą rolę w rozwiązywaniu kryzysów w UE spełniają kraje Grupy Wyszehradzkiej. I to właśnie dowód na to, że Polska staje się coraz bardziej znaczącym graczem w Europie. I trudno nie powiedzieć, że to sukces rządu PiS, bo na pewno nie poprzedników.

fot. pexels.com

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ