Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu prowadzi śledztwo ws. wody “Żywiec”

prokuratura nowa.jpg

 Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu prowadzi śledztwo w sprawie narażenia w dniu 21 września 2016 roku w Bolesławcu Macieja Z. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez umieszczenie w butelce o pojemności 0,5 litra mieszaniny substancji chemicznych, które po jej spożyciu, spowodowały u pokrzywdzonego wystąpienie obrażeń ciała w postaci poparzenia jamy ustnej i przełyku, tj. o czynu z art. 160 § 1 k.k. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że Maciej Z. w dniu 21 września br. w godzinach wieczornych spożył niewielką ilość bezbarwnego płynu znajdującego się w butelce, na której widniała etykieta ,,Żywioł Żywiec Zdrój”.

W następstwie tego zdarzenia trafił do szpitala gdzie udzielono mu pomocy medycznej. W mieszkaniu, w którym przebywał wyżej wymieniony zabezpieczono 11 butelek wody mineralnej ,, Żywioł Żywiec Zdrój” mocno gazowanej o pojemności 0,5 litra z oznaczeniem partii: S:08/08/08:49/3/1 oraz 1 butelkę również z etykietą wody mineralnej ,,Żywioł Żywiec Zdrój” mocno gazowanej o pojemności 0,5 litra z oznaczeniem partii: S:20/04/11:04/3/1. Z relacji ojca wyżej wymienionego – Eugeniusza Z. wynika, że całą zgrzewkę tj. 12 sztuk wody mineralnej, która została następnie zabezpieczona przez Policję zakupił, w tym samym dniu, w jednym ze sklepów na terenie Bolesławca.

Z wstępnej opinii Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wynika, że w butelce z oznaczeniem partii: S:20/04/11:04/3/1 zamiast wody znajdowała się substancja chemiczna, jednakże laboratorium nie posiada możliwości pełnej identyfikacji. 2 W chwili obecnej trwają w sprawie dalsze czynności dowodowe zmierzające do ustalenia na jakim etapie doszło do wypełnienia butelki wspomnianą substancją chemiczną oraz dokładnej jej identyfikacji. Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ