Szydło zapowiada rekonstrukcję Rządu

d0a9ab1f2ce86fb7631e90975c3d88ee_XL.jpg

 

Premier Beata Szydło zapowiedziała rekonstrukcję w rządzie. Informacje na temat zmian personalnych oraz systemowych mamy poznać już w przyszłym tygodniu.

Na temat planów rekonstrukcji rządu premier szydło mówiła na antenie Radiowej Jedynki:
 

– Dzisiaj mogę powiedzieć, kto na pewno jest najlepszym ministrem. Są ministrowie, którzy świetnie sobie radzą, są ministrami, którzy mają wizję, ale są tacy, którzy radzą sobie gorzej, mają konserwatywne podejście do funkcjonowania resortu. Czas tworzenia strategii się skończył. Teraz potrzebne są działania i każdy z ministrów musi przejść do pracy. Są dwie osoby, które zasługują na szacunek i pochwałę: Elżbieta Rafalska i Henryk Kowalczyk. Ale o tym, jakie będą zmiany, systemowe i personalne, poinformuję w przyszłym tygodniu – mówiła Beata Szydło.

Szefowa rządu odniosła się również do współpracy z Jarosławem Kaczyńskim i politykami PiS. Jednocześnie premier Szydło przyznała, że nie czuje się w cieniu prezesa PiS.

 

– Nie czuję się w cieniu. Jarosław Kaczyński jest szefem mojej partii, jest człowiekiem, który doprowadził do tego, że PiS i Zjednoczona Prawica dzisiaj rządzi w Polsce. Jarosław Kaczyński jest również człowiekiem, który przed wielu lat dał szansę Beacie Szydło, kiedy zaprosił mnie na listy wyborczej, a potem zaproponował mi, żebym była wiceprezesem PiS. Ja dzisiaj największego sojusznika, sprzymierzeńca mam w Jarosławie Kaczyńskim. Mam głębokie poczucie tego, że oboje jesteśmy w stanie przeprowadzić rząd PiS, samo Prawo i Sprawiedliwość przez ten okres naszych rządów w taki sposób, żeby Polacy zaufali nam ponownie na następną kadencję – mówiła Beata Szydło.

Odnosząc się do współpracy na linii rząd – klub PiS premier Szydło zaznaczyła, że machina nie ziała do końca tak jak powinna, ale trwają już prace nad tym, aby to zmienić.

 

– Ze spokojem przyjmuję doniesienia medialne na temat ewentualnej zmiany premiera, spekulacje na temat tego kto, gdzie i kim miałby być, to jest rzecz naturalna w polityce. Moim zadaniem, ambicją jest to, żeby rząd PiS i klub PiS tworzyły jedną biało-czerwoną drużynę. Mam w tej chwili takie poczucie, że nie do końca ta machina działa tak, jak powinna. A powinna działać dobrze. Tak było w kampanii wyborczej, tak się umówiliśmy z Polakami. I dzisiaj trzeba wyciągać wnioski – tłumaczyła premier Szydło.

fot. youtube.com

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ