Juncker: Polska miała rację ws. uchodźców

Juncker.jpg

Lepiej późno niż wcale? Tak chyba należy potraktować zachowanie Jeana-Claude’a Junckera, który potwierdził, że polski rząd miał rację ws. przepływu uchodźców. Szef Komisji Europejskiej wreszcie przyznał, iż Polska oraz Węgry przyjmują już uchodźców z Ukrainy, który praktycznie nie ma w krajach Europy Zachodniej.

Przez ostatnie miesiące unijni politycy krytykowali Polskę za sprzeciw wobec przymusowej relokacji uchodźców z Afryki. Należał do nich również Jean-Claude Juncker. Teraz to się zmieniło.

“W Brukseli zwyciężyły polskie argumenty w sprawie uchodźców. Po raz pierwszy od początku kryzysu imigracyjnego szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaakceptował sztandarowy argument polskich władz, że nasz kraj ponosi koszty migracji, ale ze Wschodu, bo przyjmuje u siebie Ukraińców” – relacjonuje korespondentka RMF FM.

 

– W Polsce i na Węgrzech jest dużo uchodźców, którzy pochodzą z Ukrainy, podczas gdy jest ich niewielu w Europie Zachodniej. Tak więc trzeba włączyć do osądu nad innymi rzeczywistość, z którą się stykają na co dzień – stwierdził Juncker podczas debaty w Komitecie Ekonomiczno-Społecznym.

“Wyraźnie widać, że upadła w Brukseli koncepcja narzuconych kwot. Rysuje się natomiast nowy kompromis na zasadzie pomocy w zabezpieczeniu granic zewnętrznych zamiast obowiązkowego przyjmowania uchodźców” – czytamy na rmf24.pl. – “Odpowiada ono koncepcji lansowanej od początku przez polskie władze. Oznacza to, że Polska wygrywa z Brukselą – batalię w sprawie migracji”.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ