Jak bezpiecznie przejść przez studia? – spotkania policjantek i policjantów na wrocławskich uczelniach

uczenie.jpg

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu to pierwsza (ale nie ostatnia!) uczelnia, na której funkcjonariusze z KMP Wrocław przeprowadzili spotkania prewencyjne ze studentami pierwszego roku. W trakcie „pogadanek” przestrzegamy studentów przed niebezpieczeństwami czyhającymi na nich w trakcie studiów.Przełom września i października to gorący okres dla studentów wrocławskich uczelni.

Na akademickich korytarzach słychać ostatnie wystrzały „kampanii wrześniowej”, „maruderzy” w pocie czoła szukają nowej kwatery lub miejsca w akademiku, a „świeżaki” przygotowują się na rozpoczęcie swojej przygody ze szkolnictwem wyższym. Dla wielu pierwszoroczniaków oznacza to również wyprowadzkę z rodzinnego domu i zmianę klimatu na wielkomiejski. Dlatego, aby przestrzec przed zagrożeniami czyhającymi na nieświadomych studentów policjantki i policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu rozpoczęli maraton spotkań prewencyjnych na wrocławskich uczelniach.

Na „pierwszy ogień” funkcjonariusze wzięli studentów pierwszego roku Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W trakcie spotkania st. sierż. Piotr Patoła oraz st. sierż. Łukasz Raczkowski omówili najważniejsze wykroczenia i przestępstwa, których nie tylko studenci padają ofiarą, ale również – często bezwiednie – je popełniają. Dodatkowo policjanci poruszyli tematykę narkotyków i dopalaczy, przeciwdziałania handlowi ludźmi, terroryzmu, cyberprzemocy oraz przestępstw motywowanych nienawiścią, a wynikających bezpośrednio z postaw ksenofobicznych.

Przyszłym absolwentom szkół wyższych życzymy wytrwałości, samych sukcesów naukowych i zawodowych, nowych, fascynujących znajomości oraz przygód, które zapamiętacie do końca życia. Jeżeli praca w wyuczonym zawodzie nie będzie Wam przynosiła satysfakcji – pamiętajcie! – służba w Policji to ciekawa, pełna wyzwań praca, dająca niesamowitą satysfakcję z wykonywanego zawodu!

źródło: KP Wrocław

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj