Nagroda Ericha Kästnera dla Prezydenta Wrocławia

nagrod.jpg

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w zamku Albrechtsberg w Dreźnie. Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz jest 21 laureatem nagrody i pierwszym Polakiem.

Nagroda Ericha Kästnera przyznawana jest od 1994 roku przez Presseclub Dresden e.V. (Klub Dziennikarzy w Dreźnie). Honorowane są osobistości, które poprzez swoją działalność w dziedzinie polityki, gospodarki, kultury lub życiu publicznym wybitnie zasłużyły się na rzecz tolerancji, humanitaryzmu, porozumienia między narodami. Ich działalność powinna mieć także związek z Dreznem. Nagroda wręczana była na zamku Albrechtsberg w stolicy Saksonii. Laureat otrzymuje dokument, statuetkę oraz honorarium w wysokości 10 000 euro. Pieniądze zostaną przekazywane na rzecz polsko-niemieckiego projektu społeczno kulturowy “Kraszewski”.
Prezydent Rafał Dutkiewicz uhonorowany został za wieloaspektowe zaangażowanie w pokojowe kształtowanie wielokulturowej Europy, w znaczący sposób przyczynił się do rozwoju partnerstwa Wrocław – Drezno. Laudację wygłosi Erhard Busek, były wicekanclerz Austrii.

– To dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie, że mogę dziś tutaj w Dreźnie wyglosić laudację z okazji  wręczenia nagrody Ericha Kästnera Prezydentowi Wrocławia – mówił Erhadr Busek. 
„Rafał Dutkiewicz, szczególnie w tych politycznie trudnych czasach stawia na spotkanie, komunikację i porozumienie” – uzasadnia Bettina Klemm, przewodnicząca Presseklub Dresden. „Jest on prawdziwie europejskim politykiem ze szczególna charyzmą, szerokimi horyzontami i wielkimi zasługami na rzecz stosunków polsko- niemieckich, tolerancji i porozumienia między narodami. Swoja postawą i działaniami spełnia najważniejsze kryteria nagrody”.

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ