Żyrinowski grozi Polsce

a1fc46601e6b465b4844397b42bd8d00_XL.jpg

Rosyjski polityk Władimir Żyrinowski grozi Polsce. Nie pierwszy zresztą raz. Często pozwala sobie na tego rodzaju wypowiedzi, które Putin wykorzystuje później do tego, aby sondować, na ile może sobie pozwolić. Tym razem Żyrinowski oznajmił, że „jeśli na terenie Polski staną wojskowe obiekty NATO, to Rosja będzie zmuszona je zniszczyć”. Dodał też, że Polska jest dla Sojuszu krajem gorszej kategorii, w związku z czym nie będzie nas w ogóle bronić. Jego zdaniem, zostaniemy sami, bo nikt nie chce się pakować w konflikt z Federacją Rosyjską.
 

Były wiceprzewodniczący Dumy Państwowej, Władimir Żyrinowski, grozi Polakom. Rosyjski polityk stwierdził, że Polska prowadzi „najsilniejszą na świecie antyrosyjską propagandę”.

 

Obecnie wasze władze swoją agresywną polityką wymierzoną przeciwko Rosji tylko potwierdzają moją opinię, że trzeba było Polskę pozostawić w granicach naszego państwa. Prowadzicie najsilniejszą na świecie antyrosyjską propagandę

– powiedział w rozmowie z „Do Rzeczy”.

Odniósł się do wojskowych obiektów NATO w Polsce i krajach bałtyckich. Stwierdził, że byłyby one zagrożeniem dla Rosji, dlatego należy je zniszczyć.

 

Jeśli na terenie Polski staną wojskowe obiekty NATO, to będziemy zmuszeni je zniszczyć. A przy tym na pewno ucierpi ludność cywilna. Nie rozumiem zresztą, kto zabrania Polsce czy państwom bałtyckim stać się państwami neutralnymi?!

– mówił.

Przekonywał przy tym, że w wypadku takiego ataku będziemy zdani na siebie, bowiem Niemcy uważają nas za „gorszy sort”.

 

NATO nigdy nie pójdzie na konflikt z Rosją z powodu jakiegokolwiek wschodnioeuropejskiego kraju. Tylko w przypadku, gdybyśmy napadli na Francję, Wielką Brytanię czy Niemcy, NATO przystąpi do obrony. Zachód ma w nosie Europę Wschodnią. (…) Słowianie – a więc Polacy, Rosjanie, Białorusini, Bułgarzy – to dla Niemców gorszy sort

– powiedział Żyrinowski.
 
Stwierdził, że chcąc być bezpiecznym, powinniśmy… opuścić Sojusz Północnoatlantycki.

fot. youtube.com

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ