Nietrzeźwy pirat drogowy zatrzymany po policyjnym pościgu

policja.jpg

Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, przekroczenie dopuszczalnej prędkości i brak ważnych badań technicznych pojazdu. Taki był bilans zatrzymania po pościgu młodego kierowcy przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

W okolicach Dobromierza funkcjonariusze świdnickiej „drogówki” patrolując rejon pojazdem służbowym, zarejestrowali przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierowcę pojazdu osobowego. Sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez policjantów w celu zatrzymania pojazdu do kontroli nie spowodowały żadnej reakcji u kierowcy. W pewnym momencie mężczyzna widząc interweniujących funkcjonariuszy nagle rozpoczął ucieczkę.  

W związku z tym policjanci podjęli pościg za podejrzanym. Prowadzący pojazd najwyraźniej przecenił swoje umiejętności, bo zakończył jazdę na przydrożnym słupie. Kierowcą okazał się 29-letni mężczyzna. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości nie było jedynym powodem jego ucieczki. Amator szybkiej jazdy był dodatkowo nietrzeźwy, mając blisko półtora promila alkoholu w organizmie, a prowadzony przez niego samochód nie miał aktualnych badań technicznych.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Przypomnijmy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto zatrzymany będzie odpowiadał także za popełnione wykroczenia drogowe.

Źródło: KPP w Świdnicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj