VII Kongres Regionów we Wrocławiu za nami!

kongres_resume__7__02.jpg

Zakończył się VII Kongres Regionów, który na mapie ważnych wydarzeń społecznych możemy wskazywać jako miejsce interesującej i potrzebnej debaty publicznej o przyszłości polskiego samorządu i kierunkach jego rozwoju. Gospodarzem Kongresu odbywającego się od początku na Dolnym Śląsku, a od dwóch lat w stolicy regionu był Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Kongres Regionów zapewnił ponad trzydzieści paneli dyskusyjnych, poruszających wszystkie istotne z punktu widzenia funkcjonowania samorządów sprawy – ochronę zdrowia, gospodarkę, finanse, edukacje, infrastrukturę, współpracę z rządem. Uczestnicy Kongresu, a byli nimi samorządowcy, politycy, przedsiębiorcy i przedstawiciele świata nauki z całej Polski rozmawiali o wyzwaniach, jakie stoją przed samorządami.

Wszyscy uczestnicy Kongresu w dyskusjach zgodnie wyrażali pragnienie, aby regiony, w których żyjemy były nowoczesne i w pełni odpowiadały potrzebom mieszkańców. O tych kluczowych dla dobrego rozwoju regionów kwestiach rozmawiano przez dwa dni, odpowiadając na pytanie jak zarządzać samorządami, instytucjami samorządowymi, pełniącymi ważną społeczną rolę.

Kongres Regionów przyniósł nie tylko dwa dni sesji plenarnych i dyskusji panelowych, podczas których mówiono o dobrych praktykach w działaniach związanych z rozwojem miast i regionów. Pierwszego dnia Kongresu, tradycyjnie już podczas uroczystej wieczornej Gali wręczone zostały prestiżowe nagrody w rankingu najlepszych Prezydentów Miast N15 tygodnika Newsweek Polska oraz w rankingu „Miasta atrakcyjne dla biznesu” magazynu Forbes, a także rozstrzygnięty został konkurs „Metamorfoza w moim Regionie. Przed i po”, którego celem było nagrodzenie najbardziej wartościowych programów rewitalizacji miejskich.

Kongres Regionów organizowany co roku na Dolnym Śląsku jest miejscem spotkań przedstawicieli administracji samorządowej i państwowej oraz świata biznesu, nauki i organizacji pozarządowych, a także reprezentantów sportu, kultury i mediów. W czasie dwóch dni sesji plenarnych i dyskusji panelowych omawiane są dobre praktyki oraz tematy związane z rozwojem miast i regionów. Podczas uroczystej Gali wręczane zostają prestiżowe nagrody w rankingu Prezydentów Miast N15 (Newsweek) oraz w rankingu „Miasta atrakcyjne dla biznesu” (Forbes), a także rozstrzygnięty zostanie konkurs „Metamorfoza w moim Regionie. Przed i po”, w którym do wygrania jest 500 000 tys zł na kampanie promocyjna w mediach Grupy Onet – RASP.

źródło: umwd.dolnyslask.pl/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ