Wrocław – Amsterdam. Nowy przewoźnik w Porcie Lotniczym

samolot.png

Za kilka miesięcy polecimy z wrocławskiego lotniska do Amsterdamu. Połączenie uruchamiają holenderskie linie Transavia, nowy przewoźnik w Porcie Lotniczym Wrocław. 27 września ruszyła sprzedaż biletów. Ceny od 29 euro w jedną stronę. 

Połączenie z Wrocławia do Amsterdamu (lotnisko Shiphol) wystartuje latem 2017 roku. Samoloty na tej trasie będą latały trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i niedziele. Nowy kierunek uruchamiają tanie linie Transavia (należące do grupy KLM Air France). Holenderski przewoźnik, dla którego Amsterdam jest portem macierzystym, debiutuje na wrocławskim lotnisku.

– Cieszymy się, że kolejne linie lotnicze doceniają potencjał naszego lotniska i regionu. Amsterdam doskonale uzupełnia naszą siatkę połączeń do atrakcyjnych turystycznie miast w zachodniej Europie. To również jedno z największych lotnisk przesiadkowych, z bezpośrednim połączeniem do najważniejszych miast Europy, a także metropolii obu Ameryk, Afryki i Azji. Otwiera to dodatkowe możliwości dla pasażerów wrocławskiego lotniska, w szczególności tym planującym podróże biznesowe – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Lotnisko Shiphol w Amsterdamie jest piątym pod względem wielkości portem lotniczym w Europie oraz 14. na świecie. W ubiegłym roku obsłużyło ok. 58 mln pasażerów. 

Ceny biletów na lot z Wrocławia do Amsterdamu rozpoczynają się od 29 euro w jedną stronę. Bilety można rezerwować przez www.transavia.com. Rejsy będą odbywać się będą samolotami typu Boeing 737-800. 
Amsterdam to już trzeci nowy kierunek, który latem 2017 roku pojawi się w rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska. Wcześniej linie Ryanair ogłosiły uruchomienie tras do Lizbony i na Majorkę. Natomiast już jesienią tego roku wystartują cztery nowe połączenia irlandzkiego przewoźnika – Madryt, Newcastle, Manchester i Belfast, oraz nowy kierunek linii Wizz Air – Kijów.

 

foto: you tube

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj