Wypadek pod Bolesławcem – jedna osoba nie żyje

bol1.jpg

Wypadek drogowy zgłoszono do straży pożarnej w Bolesławcu około godziny 7:20. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że zderzyły się dwa samochody osobowe. Wewnątrz przewróconych pojazdów znajdowały się uwięzione 3 osoby.

Działania zastępów polegały na wykonaniu dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych do osób w uszkodzonych samochodach. W trakcie prowadzonych działań lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon jednej osoby. Rannych ewakuowano poza pojazdy, udzielono pierwszej pomocy medycznej i przekazano zespołom pogotowia ratunkowego. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w uszkodzonych samochodach, usunięto pozostałości powypadkowe z drogi. Ruch komunikacji drogowej w rejonie zdarzenia był wstrzymany. Jedną z osób rannych zabrano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry, który wylądował na terenie tartaku w Przejęsławiu.

W działaniach brały udział zastępy z JRG Bolesławiec, OSP Ławszowa, zespoły ratownictwa medycznego, policja, prokurator. Zastępy OSP Osiecznica i OSP Przejęsław zabezpieczały lądowisko dla śmigłowca.

g

f

źródło: KP PSP w Bolesławcu  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj