Zmiany w Rządzie. Morawiecki za Szałamachę

szydlo_123.jpg

Premier Beata Szydło przedstawiła zmiany w rządzie. Mateusz Morawiecki zastąpi w resorcie finansów Pawła Szałamachę i stanie na czele ministerstwa finansów i rozwoju.

– Zadecydowałam o stworzeniu Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. Jeśli wczytacie się państwo w program PiS, to sprawami gospodarczymi będzie kierować minister rozwoju. Ministerstwo Finansów wraz z innymi resortami gospodarczymi będzie realizować programy gospodarcze. Skończył się etap przygotowywania strategii i konsultacji, nadszedł czas konkretnych rozwiązań. Musi zostać zmieniona struktura rady ministrów dla szybszej realizacji naszych postulatów – zostaje dlatego powołany Komitet Ekonomiczny na czele z Mateuszem Morawieckim, autorem planu odpowiedzialnego rozwoju. Minister Morawiecki zostanie powołany na ministra finansów. Odwołany Paweł Szałamacha przejdzie do innych zadań – powiedziała dziś na konferencji premier Beata Szydło. Szefowa rządu dodała, że Szałamacha złożył na jej ręce dymisję z dotychczasowego stanowiska. 

– Zgodnie z programem PiS, założeniami przyjętymi na początku pracy w rządzie, realizujemy zmiany strukturalne w rządzie. Na początku powołaliśmy nowe ministerstwa, podjęliśmy decyzję o likwidacji ministerstwa skarbu państwa. W najbliższych dniach razem z ministrem Kowalczykiem przedstawimy projekt nowego sposobu zarządzania skarbem państwa. Powiem nie tylko nad nowym nadzorem właścicielskim, ale i sposobem zarządzania. Chcemy zwiększyć kontrole i audyt – zapowiedziała premier.

Prezes Rady Ministrów zapowiedziała także zmiany w kancelarii – pełnomocnikiem ds. równego traktowania zostanie Adam Lipiński, który zastąpi na tym stanowisku Wojciecha Karczmarczyka. Sekretarzem stanu w KPRM zostanie Grzegorz Schreiber. Premier dodała również, że dziś prowadzone były dyskusje nad budżetem na rok 2017.

– Dziś dyskutowaliśmy nad przyjęciem budżetu państwa na rok 2017 i porozumienia CETA. Budżet został przyjęty i zostanie skierowany do parlamentu. Prace w ministerstwie finansów będą trwały. Mamy zagwarantowane w budżecie środki na program 500+, na program minimalnej emerytury na poziomie 1000 zł, na darmowe lekarstwa dla seniorów, a także na projekty dotyczące reformy emerytalnej – podkreśliła Szydło.

fot. youtube.com

źródło: Telewizja Republika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj